Kolmapäev, 03 Oktoober 2018 09:19

Riik plaanib vähendada pensionifondide haldustasusid

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile teise pensionisamba muudatuskava, millega väheneksid fondide haldustasud ning seataks tasud sõltuma fondi edukusest, kirjutab Postimees.

Selleks vähendatakse valitsemistasusid ja pannakse aktiivsemate fondide tasud sõltuma fondi tulemusest. Teisisõnu tekib fondidel võimalus teenida edukustasu. Kaotatakse ka piirangud aktsiate ostul ehk edaspidi on lubatud ka 100 protsenti aktsiatesse investeerivad fondid. Muu hulgas tekib võimalus investeerida ka näiteks reitinguta võlakirjadesse, kokku kuni 10 protsendi ulatuses fondi vara väärtusest.

"Ühtlasi võimaldatakse pensionifondidel teha suuremas mahus kinnisvarainvesteeringuid ning teisi, turuväliseid ja vähem likviidseid investeeringuid, mis pensionifondide pikka ajahorisonti arvestades sobivad nende investeerimisportfelli. Eelduslikult toetab see ka Eestis investeeringute tegemist," ütles rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna peaspetsialist Tõnu Lillelaid.

Keskmine valitsemistasu väheneb valitsemistasu piirmäära vähendamise tulemusel 2019. aastal 0,96 protsendilt 0,62 protsendile. Tasude langus jätkub ka edaspidi, sõltudes pensionifondide mahtude kasvust.
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes