12.10.2021 Teisipäev

Õnnetus tööl teeb tööandjast uurija

Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse järgi loetakse tööõnnetuseks töötaja tervisekahjustus või surm, mis toimus tööandja antud tööülesannet täites või muul tema loal tehtaval tööl, tööaja hulka arvataval vaheajal või muul tööandja huvides tegutsemise ajal.

Meeli Miidla-Vanatalu,tööinspektsiooni peadirektori asetäitja, Silja Soon, tööinspektsiooni järelevalveosakonna juhataja, Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant
Meeli Miidla-Vanatalu,tööinspektsiooni peadirektori asetäitja, Silja Soon, tööinspektsiooni järelevalveosakonna juhataja, Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Foto: rup.ee

Seadusandja on ka täpsustanud, et tööõnnetusena ei käsitata tervisekahjustust või surma, mis toimus loetletud juhtudel, kuid mis ei ole põhjuslikus seoses töötaja töö või töökeskkonnaga. Ehk selleks, et lugeda õnnetusjuhtum just tööõnnetuseks, on vaja kindlaks teha selle juhtumi põhjuslik seos töökeskkonnaga ja seejuures ei oma mingit rolli küsimus, kelle süül see juhtus.

Tagasitulek tööle kasvatas õnnetuste...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!