10.11.2020 Teisipäev

Valitsus kehtestab siseruumides 2+2 nõude ja maskikohustuse

Valitsus otsustas taastada siseruumides 2+2 nõude ja maskikandmise kohustuse, erandid tehakse söögikohtadele ja koolidele, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Ühistranspordis, kontserdi-, kino- ja teatrisaalides tuleb hakata kandma maski.
Ühistranspordis, kontserdi-, kino- ja teatrisaalides tuleb hakata kandma maski. Foto: pexels

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles Vikerraadio saates "Uudis+", et valitsus on otsustanud taastada siseruumides 2+2 nõude. See tähendab, et liikuda võib kahe kaupa, hoides järgmise paariga kahemeetrist vahet. See hõlmab suuremaid poode, kaubanduskeskusi, ametiasutusi ning  kassades peab püsima maha märgitud joonte taga.

Väikesed maapoed jm keskkonnad, kus reeglit mõistlikult järgida pole võimalik, sellega kaasa minema ei pea. Samuti ei laiene 2+2 nõue kino- ja teatrisaalidele ega koolidele, küll aga meelelahutusasutustele, mis peavad uksed sulgema südaööst.

Erand kehtestati ka söögikohtadele. Valitsus pidas restoranide esindajatega mitu päeva läbirääkimisi ja neile vastu tulles on lubatud, et üks laudkond on kuni kaheksa inimest, keda peab järgmisest laudkonnast lahutama vähemalt kaks meetrit.

Ühistranspordis, kontserdi-, kino- ja teatrisaalides tuleb hakata kandma maski.

Kui sa pole alla 12-aastane või sul pole muud meditsiinilist näidustust, tuleb oma suu ja nägu katta. On see mask või enda maskilaadne toode, selles osas me ei täpsustanud,

ütles Reps.

Samas möönis ta, et rangeid trahve nõude eiramisega rakendama ei hakata. Küll aga on meditsiiniasutusel või kontserdikorraldajal õigus maskikandmist külastajalt nõuda.

Repsi sõnul on valitsuse soov hoida ühiskonda võimalikult kaua lahti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes