30.07.2020 Neljapäev

Välisminister soovitab tungivalt mitte reisida

Välisminister Urmas Reinsalu märkis täna valitsuse pressibriifil, et jätkuvalt on riigi tungiv soovitus reisimist vältida, et aidata nii kaasa koroonaviiruse leviku takistamisele. 

Reinsalu tõdes, et viirus maailmas, ja ka paljudes Euroopa riikides, on kasvufaasis.
Reinsalu tõdes, et viirus maailmas, ja ka paljudes Euroopa riikides, on kasvufaasis. Foto: pixabay

Reinsalu tõdes, et viirus maailmas, ja ka paljudes Euroopa riikides, on kasvufaasis. Seega on välisministeeriumi tungiv soovitus vältida igasugust reisimist, välja arvatud nendesse riikidesse, kus nakkuskordaja on viimase kahe nädala jooksul alla 16 inimese 100 000 elaniku kohta. 

Reinsalu tuletas meelde, et Eestil on rahvusvaheliste otselendude piirang, mille aluseks on põhimõte, et nakkuskordaja ei tohi olla üle 25. Kui inimesed ikkagi planeerivad lende, siis tuleb arvestada riskiga, et Eesti võib lennud peatada seoses viiruse leviku kasvuga, samuti on reaalne terviserisk ja ka sihtriik võib täiendavaid piiranguid seada. 

Reinsalu tõi näiteks Hispaania, kust naasevad inimesed peavad jääma isolatsiooni. Euroopast tuleku puhul kehtib isolatsiooni jäämise nõue 11 riigi osas, milleks on Rootsi, Luksemburg, Rumeenia, Bulgaaria, Andorra, Portugal, Hispaania, Horvaatia, Belgia, Monaco ja Tšehhi. "Ja see arv võib kasvada," hoiatas Reinsalu. 

Kui aga inimesed siiski mõtlevad reisimisele, siis välisministeerium soovitab reis registreerida ja teha tervisekindlustus.

Ühtlasi on näha, et riigid hakkavad taas piiranguid kehtestama, näiteks Leedus kehtestatakse maski kandmise kohustus ühistranspordis ja kaubanduskeskustes,

lisas Reinsalu.   

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes