29.12.2021 Kolmapäev

Vaktsineerimata välismaalastel keelati Soome sisenemine

Soome teatas teisipäeval, et ei luba riiki välisriikide reisijaid, kes pole COVID-19 vastu vaktsineeritud, peatamaks äärmiselt nakkava omikrontüve levikut.
Vaktsineerimata välismaalastel keelati Soome sisenemine
Vaktsineerimata välismaalastel keelati Soome sisenemine Foto: RUP

Soome võivad siseneda vaid võõrriikide kodanikud, kellel on negatiivne koroonatest ning kes on täielikult vaktsineeritud või viiruse läbi põdenud, teatas siseministeerium pärast valitsuse istungit.

Piirivalve kõneisik kinnitas AFP-le, et vaktsineerimata välismaalasi riiki ei lubata juhul, kui nad pole erandite nimekirjas, kus on Soome kodanikud, elutähtsad töötajad ja diplomaadid.

Meetmed puudutavad ka EL-i kodanikke.

"Sõltumata reisijate päritolust, peavad kõik esitama vaktsineerimistõendi ning negatiivse koroonatesti, mis on vähem kui 48 tundi vana," kinnitas Tomi Kivenjuuri Soome piirivalvest.

Meede jõustus teisipäeval kell 14.00 Greenwichi aja järgi. Kogu Euroopa Liidus on juba nädalaid karmistatud piirületamise meetmeid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!