29.05.2020 Reede

Uus eeskiri sunnib autoomaniku lund rookima

Tallinna linnavolikogu võttis neljapäeval vastu Tallinna uue heakorraeeskirja, mis muuhulgas sunnib lumekoristust takistava auto omanikku lund rookima ning lubab kasvatada muru kõrgemaks kui 15 sentimeetrit, kirjutab Postimees. 

Tallinna linnavolikogu võttis neljapäeval vastu Tallinna uue heakorraeeskirja, mis muuhulgas sunnib lumekoristust takistava auto omanikku lund rookima.
Tallinna linnavolikogu võttis neljapäeval vastu Tallinna uue heakorraeeskirja, mis muuhulgas sunnib lumekoristust takistava auto omanikku lund rookima. Foto: pixabay

Uus kord hakkab kehtima juunis. Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul täpsustati uues eeskirjas linna ametiasutuste kohustusi ning võeti arvesse ka see, et mullu liideti Tallinna keskkonnaamet kommunaalametiga. «Uue eeskirja kohaselt on mänguväljakute ja koerte jalutusväljakute hooldamine tehtud linnaosavalitsuse kohustuseks. Samamoodi monumentaalkunsti korrashoid, ning väikevormide paigaldamine tuleb kooskõlastada linnavara valitsejaga ning tagada heakord kuue meetri raadiuses objektist,» rääkis Klandorf linnavolikogu istungil.

Tema sõnul on linnavalitsuses pikalt arutatud lehepuhurite teemat ning uus eeskiri lubab lehepuhureid kasutada ainult lehtede kokkukogumiseks. «Lehepuhureid kasutati siiamaani ka tänavatolmu koristamiseks, aga see on nüüd keelatud,» lausus abilinnapea.

Veel üks oluline uuendus on see, et heakorratööd takistava mootorsõiduki omanik või vastutav kasutaja on kohustatud seda nüüd ise tegema, sealhulgas koristama lund ja jääd sõiduki ümbert ühe meetri raadiuses.

Erinevalt kehtivast heakorraeeskirjast, mis kohustab kinnistu omanikku hoidma rohu 15 sentimeetri kõrguse, näeb uus eeskiri ette kinnistu omaniku kohustuse tagada haljastuse korrashoid ja vältida kinnistu võsastumist. Nii et 15 sentimeetri kõrguse muru nõuet enam ei ole,

ütles Klandorf.

Samuti on edaspidi keelatud kasutada selliseid taimekaitsevahendeid, mis ei ole kantud taimekaitsevahendite registrisse. «Kunagi oli ehitustööde tegijal kohustus paigutada ehitusobjekti juurde infotahvel ehitaja ja objekti andmetega. Vahepeal kadus see eeskirjast ära, aga nüüd me leidsime, et see kohustus peaks ikkagi olema,» lisas abilinnapea.

Tulevikus võib kinnistu omanik sõlmida kas keskkonna- ja kommunaalametiga või linnaosavalitsusega lepingu kõnnitee puhastamiseks, mille eest talle esitatakse arve. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes