13.03.2023 Esmaspäev

Uuring: Eesti naised on rahaliselt rohkem distsiplineeritud kui mehed

Intrumi Euroopa tarbijamaksete uuringu aruandest, mis vaatles Eesti meeste ja naiste finantsharjumusi ja -käitumist, selgus, et Eesti naised on rahaliselt haavatavamad, kuid rohkem distsiplineeritud kui mehed.

Uuringu järgi ei laena 51 protsenti küsitletud Eesti meestest oma igakuiste kulutuste rahastamiseks raha, naistest ütles sama vaid 37 protsenti.
Uuringu järgi ei laena 51 protsenti küsitletud Eesti meestest oma igakuiste kulutuste rahastamiseks raha, naistest ütles sama vaid 37 protsenti. Foto: pixabay

Meie uuring näitab, et kuigi Eesti naised laenavad suurema tõenäosusega raha igapäevaste kulutuste katmiseks, on nad ka arvete õigeaegse maksmise osas distsiplineeritumad. See rõhutab kindla krediidihaldusstrateegia olulisust, eriti kui tegemist on inimestega, kellel võivad olla rahalised raskused,

ütles Intrum Balticsi tegevdirektor Ilva Valeika.

Uuringu järgi ei laena 51 protsenti küsitletud Eesti meestest oma igakuiste kulutuste rahastamiseks raha, naistest ütles sama vaid 37 protsenti. Vaatamata suurema tõenäosusega raha laenamisele säästavad naistest ja meestest raha iga kuu vastavalt 72 ja 70 protsenti vastanutest.

Raha säästmise osas on Valeika sõnul mehed taas tugevamal positsioonil. "Kui Eestis säästab nii mees- kui naissoost vastajatest 19 protsenti kuus alla 5 protsendi oma palgast, siis naistest vaid 13 protsenti säästab üle 20 protsendi. Mehi on rohkem ka nende seas, kes ütlevad, et pärast kõigi majapidamisarvete, sealhulgas üüri, eluasemelaenu, kommunaalmaksete või laenu- ja krediitkaardi tagasimaksete tasumist jääb neil alles üle 50 protsendi kuupalgast," ütles Valeika ja lisas, et sedasi vastab 37 protsenti Eesti meestest ja 30 protsenti naistest.

Intrumi küsitlusest selgus ka, et naised on distsiplineeritumad arvete õigeaegse maksmise osas – 85 protsenti Eesti naistest ja 84 protsenti meestest ütlesid, et on viimase 12 kuu jooksul tasunud kõik arved õigeaegselt. Nende hulgas, kes ei ole õigel ajal tasunud rohkem kui ühte arvet, kirjeldas 70 protsenti naistest seda kui ühekordset sündmust, kusjuures vähem kui pooled meestest väitsid sama. "Seega tunnistab õigeaegselt arveid maksmata jätnud eestlaste seas 52 protsenti meestest ja vaid 30 protsenti naistest, et tasumata jätmine on regulaarne," märkis Valeika.

Iga-aastane aruanne põhineb küsitlusel, mis viiakse üheaegselt läbi 24 Euroopa riigis. 2022. aasta uuringus osales kokku 24 011 tarbijat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255