08.12.2015 Teisipäev

Uuring: eesti mehe elu varjutab ülekaal ja riskantne käitumine

Hoolimata pere väärtustamisest varjutab Eesti mehe elu ülekaal, riskantne käitumine ja tervisemured, selgus Tartu ülikooli teadlaste ja rakendusuuringute keskuse Eesti meeste uuringust.  

Uuringust selgub, et  iga neljas Eesti mees tarvitab alkoholi kaks või rohkem korda nädalas
Uuringust selgub, et iga neljas Eesti mees tarvitab alkoholi kaks või rohkem korda nädalas Foto: Reuters

Eesti meeste uuringu tulemused näitasid, et meestele meeldib olla suhtes, tavaliselt leiavad nad püsipartneri 34. eluaastaks ja eelistavad paljulapselist perekonda.

Eesti meeste suurim terviseprobleem on ülekaalulisus. 21 protsendil Eesti meestest on depressiooniga seotud sümptomeid. Uuring näitas ka, et vähemalt iga neljas mees tarvitab alkoholi kaks või enam korda nädalas ja kolmandik meestest on igapäevased suitsetajad. Meeste terviseriske suurendab ka riskantne seksuaalkäitumine.

Nende ja paljude teiste tulemuste valguses kohtuvad neljapäeval Athena keskuse pööningusaalis oma nägemuste ja kogemuste jagamiseks vestlusringis „Mida teab Eesti mees iseenda kohta?“ näitleja Jan Uuspõld, kirikutegelane Juhani Jaeger, jalgpallur Kristjan Tiirik, suhtekorraldaja Janek Mäggi ning matemaatik Mart Abel. Vestlusringi juhib telesaadete produtsendi ja vabakutselise ajakirjanikuna tuntud Ylle Rajasaar, teatas BNS.

Enne seda teeb Tartu ülikooli RAKE analüütik Marek Sammul ülevaate uuringu „Eesti meeste hoiakute ja käitumise uuring: tervis, haridus, tööhõive, ränne ja pereloome“ tulemustest.

2015. aastal esitletud uuringus osales üle 2000 Eestis elava 16-54-aastase mehe.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes