22.07.2022 Reede

Uuring: Eesti IKT-sektor on kaugtöötajate palkamisel esirinnas

Personali- ja finantstehnoloogia ettevõtte Deel viimase poolaasta statistika näitab, et piiriülene värbamine on jätkuvalt kõikjal maailmas tõusujoones ning seda soodustab eelkõige kaugtöö levik ning juurdepääs kõige kvaliteetsemale tööjõule.  
Uuring: Eesti IKT-sektor on kaugtöötajate palkamisel esirinnas
Uuring: Eesti IKT-sektor on kaugtöötajate palkamisel esirinnas Foto: RUP

Sealjuures on Eesti infotehnoloogia- ja kommunikatsiooni (IKT) ettevõtted Euroopa, Lähis-Ida ning Aafrika riikide võrdluses esikohal, palgates teistega võrreldes järjest rohkem tööle inimesi teistest riikidest, teatas Deel. Eestile järgnevad Rootsi ja Šveits.

Enamus regiooni tööjõudu tuleb Ühendkuningriigist, Ukrainast ja Hispaaniast. Seejuures näitavad Deeli andmed, et pärast sõja puhkemist Ukrainas, on märkimisväärselt suurenenud sealsete IT-spetsialistide palkamine võõrsil asuvate IKT-sektori ettevõtete poolt, mis on viinud riigi esmakordselt kolme populaarsema piirkonna hulka, kust kaugtööd tehakse. Sealse tööjõuga täidetakse enim tarkvarainsereni ja -arendaja, tootedisaineri ning -juhi ametikohti.  

Tänavu jaanuarist kuni juunini kogutud andmed näitavad, et ka Eesti IT-spetsialistid on mujal maailmas hinnas. Eesti IT-spetsialiste värbavad enim USA IKT-sektori ettevõtted, millele järgnevad Ühendkuningriigi ja Kanada ettevõtted. Kaugtööd suurriikide ettevõtete jaoks tehakse enim Tallinnast ja Tartust, aga ka näiteks Võrust. Enamasti töötavad kohalikud spetsialistid nendes ettevõttetes, kas tarkvarainseneri, kvaliteediinseneri või statistikuna.  

"Eesti on infotehnoloogiaettevõtete kasvulava ning paljud idufirmad peavad rahastuse saamise järel hakkama kiiresti meeskonda kasvatama," ütles Deeli Ida- ja Kesk-Euroopa turgude laienemise juht Liina Laas põhjendades, miks on Eesti regiooni suurriikide kõrval kõige kiiremini hakanud hajutatud tööjõudu palkama.  

Deeli aruande andmed pärinevad rohkem kui 100 000 ettevõtte lepingust enam kui 11 000 kliendiga, kes asuvad rohkem kui 150 riigis üle kogu maailma. Andmed esindavad hetkel olukorda vaid tehnoloogia sektoris.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference