20.02.2023 Esmaspäev

CV-online: lisaks kaugtööle tähendab paindlikkus ka teisi hüvesid

Inbanki ja CV-Online’i ekspertide sõnul ei tähenda töökohal paindlikkus enam vaid kaugtöö võimalust, vaid laiemat hüvede ja valikute ringi ning nõnda peavad tänasel tööjõuturul paindlikkust pakkuma kõik ettevõtted, et konkurentsis püsida ja parimad talendid endale värvata.

Üheks olulisemaks kriteeriumiks, mille alusel tööandja valitakse, on paindliku töökorralduse pakkumine.
Üheks olulisemaks kriteeriumiks, mille alusel tööandja valitakse, on paindliku töökorralduse pakkumine. Foto: pixabay

Antud fakti ja tööturu ootust tõestab ettevõtete teatel ka CV-Online'i tööturu-uuring, kust selgus, et üheks olulisemaks kriteeriumiks, mille alusel tööandja valitakse, on paindliku töökorralduse pakkumine. "Kui oleme tööotsijatelt ja ettevõtetelt uurinud, mida paindliku töökorralduse all silmas peetakse, siis kuuluvad sinna alla nii kaug- kui hübriidtöö võimalus, paindlikkus tööaja suhtes, peresõbralikkus ja tasustatud haiguse- või lisapuhkusepäevad ning ka tööaja koormuse valik," lausus CV-Online'i turundusjuht Karla Oder ning tõi CV.ee statistikale toetudes välja, et hetkel on kõikidest tööpakkumisest kaugtöö märgisega neljandik.

Ka Inbanki personalijuht Jaanika Lill tõi välja, et kaugtöö võimalus muutus töötajate jaoks eriti tähtsaks COVID-19 kriisi ajal, kuid täna võib trendina välja tuua, et lisaks kodule soovitakse üha rohkem töötada ka välismaalt. Lill nentis, et paindlikkusele lisaks on töökultuuri jaoks võtmesõnaks tasakaal kaugtöö ja kontoris töötamise vahel. "Nii töötajad kui tööandjad on aru saanud, et vahetu näost-näkku suhtlus on samuti oluline meeskonnavaimu hoidmiseks ja koostööks," selgitas Inbanki personalijuht.

Ta tõi ka välja, et 2023. aastal on oluline läheneda igale töötajale individuaalselt, leides koos lahendus, mis motiveerib töötajat enim. "Samal ajal tuleb silmas pidada tasakaalu ettevõtte ja töötaja vajaduste vahel ning rolli mängib ka see, kuidas on üles ehitatud meeskonnad, sest koostöö peab jätkuvalt sujuv olema," ütles Lill.

Ka Oder nõustus, et tööturu suurim trend on anda töötajale võimalus valida. "Valikuvabadus on oluline nii tööaja koormuse kui ka näiteks lisahüvede pakettide osas. Kuuleme üha enam, et tööandjad võimaldavad töötajatel baashügieeni pakettide puhul valida näiteks spordikompensatsiooni ja tervisekindlustuse vahel. Aga sarnane valikuvabadus kandub edasi ka teiste töökorralduslike tükkide osas. Näiteks valik optsioonide või püsivalt kõrgema palga vahel või valik töötada kas õhtuti või hoopis hommikuti," nentis CV-Online'i turundusjuht.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255