09.12.2020 Kolmapäev

Uued piirangud käiku!

Peaminister Jüri Ratas teatas oma sotsiaalmeediapostituses, et tuginedes teadusnõukoja ja terviseameti soovitustele viia koroonaviiruse laialdase leviku tõttu inimeste omavahelised kontaktid miinimumini ja vähendada inimeste liikumist, kehtestab valitsus sel neljapäeval ajutised piirangud, mida võidakse pikendada, kui nakkuse levik ei pidurdu.

Üle kogu Eesti on alates 14. detsembrist on suletud kõik õppeasutused: üldhariduskoolid, kutse- ja rakenduskõrgkoolid ning ülikoolid.
Üle kogu Eesti on alates 14. detsembrist on suletud kõik õppeasutused: üldhariduskoolid, kutse- ja rakenduskõrgkoolid ning ülikoolid. Foto: pixabay

Senised piirangud on pidurdanud viiruse leviku kasvu, kuid languse saavutamine vajab suuremat pingutust. Seepärast otsustab valitsus taas piiranguid laiendada nii lokaalselt kui ka üle Eesti,

märkis ta.

Piirangud Ida-Virumaal

Ida-Virumaal suletakse alates 12. detsembrist kolmeks nädalaks kõik meelelahutusasutused ja peatatakse vaba aja tegevused, samuti avalikud üritused, kinod, teatrid, kontserdikohad, muuseumid ja näitusasutused, toitlustuskohad, spordiklubid, ujulad, spaad ja majutusteenuse pakkujad. Piirangud kehtivad nii sise- kui välitingimustes.  

Igapäevast tööd saavad jätkata kirikud ja teised usuliste talituste toimumiskohad, kui järgitakse 50 protsendi täituvuse nõuet, 2+2 reeglit, maskikandmise kohustust ja desinfitseerimisvahendite kasutamist.

Valitsus palub kirikutel ja usuliste talituste läbiviijatel armulaual ja teiste sakramentide jagamisel järgida viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid.

Samuti suurendatakse järelevalvet isolatsioonikohustuse täitmise üle, eelkõige piiriületajatel ning piiriületused tuleb viia miinimumini.

Piirangud üle Eesti

Üle kogu Eesti on alates 14. detsembrist on suletud kõik õppeasutused: üldhariduskoolid, kutse- ja rakenduskõrgkoolid ning ülikoolid. Järgmisel aastal jätkub töö tavakorras juhul, kui valitsus ei otsusta teisiti. Kontaktõpe võib toimuda hariduslike erivajadustega õpilastele ja lubatud on usaldusmeetmeid kasutades personaalsete konsultatsioonide, olümpiaadide, praktika läbiviimine ning eksamite sooritamine. Õppeasutused võivad erandkorras kasutada distantsõppe vormi.   Lasteaiad ja lastehoiud jäävad avatuks.

Alates 14. detsembrist kuni 4. jaanuarini on peatatud huviharidus, huvitegevus ja sporditegevus nii noortele kui ka täiskasvanutele. Lubatuks jäävad üksnes individuaaltegevus, -õpe ja -sport ning distantsilt pakutavad tegevused. Individuaalsport vabas õhus on lubatud. 

Piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele, sealhulgas meistriliiga võistkondadele, koondislastele ja koondise kandidaatidele. Treenida ning võistelda saavad nii need noored kui ka täiskasvanud üksikaladel ja võistkondades ning ilma pealtvaatajateta. Samuti ei kohaldu piirangud erivajadustega inimeste tegevustele.

Suurendatakse järelevalvet isolatsioonikohustuse täitmise üle.  Valitsus töötab välja täiendavad rahalised kompensatsioonimehhanismid valdkondadele, mis saavad sulgemiste tagajärjel kõige enam kannatada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference