19.08.2021 Neljapäev

Ühisarvutite kasutamisest koroonatõendite väljastamisel

Koroonatõendite väljastamiseks portaalist digilugu.ee on inimestele appi tulnud mitmed omavalitsused ja raamatukogud, võimaldades kasutada nende arvuteid.

Olukorda, kus inimese elektrooniline identiteet ehk ID-kaart koos PIN koodiga väljub inimese kontrolli alt, ei tohi lubada.
Olukorda, kus inimese elektrooniline identiteet ehk ID-kaart koos PIN koodiga väljub inimese kontrolli alt, ei tohi lubada. Foto: pexels

Tihtilugu vajavad eakamad inimesed aga asutuse töötaja abi, kes aitab toimingu läbi viia või teeb selle inimese eest ise.
Andmekaitse inspektsioon (AKI) teatab, et neile on teada juhtumid, kus inimene annab oma ID-kaardi koos PIN1 koodiga asutuse töötajale, kes siis läheb teise ruumi, et tõend välja trükkida.

Olukorda, kus inimese elektrooniline identiteet ehk ID-kaart koos PIN koodiga väljub inimese kontrolli alt, ei tohi lubada.
AKI soovitab koroonatõendi väljastamise korraldada selliselt, et inimene saab viibida toimingu juures ja veenduda, et abistav töötaja kasutab ID-kaarti ainult tõendi genereerimiseks ja välja trükkimiseks, mitte inimeste muude terviseandmete vaatamiseks.

Täiendavalt juhib inspektsioon tähelepanu sellele, et toimingu lõppedes ei ole piisav ainult ID-kaardi eemaldamine arvutist, vaid kindlasti tuleb digiloost ka välja logida.

Vastasel juhul on järgmisele arvuti kasutajale näha eelmise inimese digiloo ehk terviseandmete sisu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!