14.03.2016 Esmaspäev

Tööinspektsioon kontrollib ehitusobjektide ohutust

Tööinspektsioon viib läbi erakorralise sihtkontrolli erinevatel ehitusobjektidel, et ennetada ehitajatega juhtuvaid tööõnnetusi, mida põhjustavad kukkumist takistavate vahendite puudumine või nende vale kasutamine.

Tööinspektsioon kontrollib kahe nädala jooksul üle Eesti võimalikult palju ehitusobjekt
Tööinspektsioon kontrollib kahe nädala jooksul üle Eesti võimalikult palju ehitusobjekt Foto: PM

Inspektsioon kontrollib kahe nädala jooksul üle Eesti võimalikult palju ehitusobjekte. Selgitatakse välja, kas töötajatele on väljastatud kukkumiskaitsevahendid, kas neid kasutatakse ning kas on tagatud nende nõuetekohane hooldus, kontroll ja hoiustamine. Tähelepanu all on tellingute ja redelite kasutamine ning ehitusplatside töö korraldus, teatas tööinspektsioon.

"Külastame ehitusobjekte täpset aega ette teatamata ning rikkumiste avastamisel alustame väärteomenetlusi. Elu näitab, et juhendamine ja puudustele tähelepanu juhtimine pole loodetavat mõju avaldanud. Ehk sunnivad trahvid ohutu töötamise nõudeid eiravaid tööandjaid ja töötajaid oma käitumist muutma," ütles tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töökeskkonna järelevalve ja arengu alal Apo Oja.

Kontrolli tulemuste kokkuvõte avalikustatakse aprillikuu jooksul.

Ehitussektor on kõrge ohuhinnanguga valdkond. Kuigi tööinspektsioon hoiab sektorit kõrgendatud tähelepanu, juhtuvad sellest hoolimata ehitusobjektidel jätkuvalt tööõnnetused, kus töötaja saab rängalt kannatada või hukkub. Pea kõiki neid õnnetusi oleks olnud võimalik ära hoida, teatas tööinspektsioon.

Eelmisel aastal juhtus ehitussektoris 410 tööõnnetust. Neist kergeid oli 288, raskeid 119 ning surmaga lõppes kolm õnnetust.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference