15.04.2020 Kolmapäev

Terviseamet hoiatab sõeluuringut pakkuvate kelmide eest

Kelmid pakuvad inimestele terviseameti nimel tasulisi sõeluuringuid ja amet soovitab sellesisulised telefonikõned jätta tähelepanuta.

Igasugustesse pakkumistesse tuleb suhtuda kriitiliselt.
Igasugustesse pakkumistesse tuleb suhtuda kriitiliselt. Foto: Pixabay

Terviseameti nimel tehakse telefoni teel libapakkumisi, mille sisuks on tasuline sõeluuring, teatas ameti pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile. Terviseamet ei müü kunagi midagi telefoni teel ja soovitab selliseid kõnesid eirata.

Terviseametini jõudis teave inimeselt, kes sai kõne, milles esitleti end terviseameti töötajana ja pakuti 37 eurot maksvat sõeluuringu testi, mis saadetakse soovijale koju. Tegemist on pettusega, millega terviseamet seotud ei ole.

Terviseamet ei tee kunagi telefoni teel ühtegi pakkumist ja seega tasub vastavasisulisi kõnesid ignoreerida,“ lausus ameti Põhja regiooni nõunik Mihkel Näks.

Närviline aeg on väga soodne petturitele, kes kasutavad ära inimeste muret nii enda kui ka oma lähedaste tervise pärast. Seega tasub praegu igasugustesse pakkumistesse suhtuda kriitiliselt.

Ühtlasi tuletab amet meelde, et praegu ei ole olemas ühegi usaldusväärset kodust testi COVID-19 tuvastamiseks. Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus terviseameti, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Pärnu haigla ja Kuressaare haigla laborites.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes