15.09.2017 Reede

Tasuta tööalased koolitused jõuavad sügisel 7500 inimeseni

Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) tellitud tasuta koolitustel saab tänavu sügisel osaleda enam kui 7500 inimest.

Tanavu saab HTM-i tellitud tasuta koolitustel osaleda 14 000 inimest, teatas ministeeriumi pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. 30 valdkonnas on kokku üle tuhande tasuta kursuse. Sügisel on lisandus veel 215 uut tasuta kursust, kus saab osaleda rohkem kui 7500 inimest.

"Otsustasime suure huvi tõttu koostada lisatellimuse tasuta täiendkoolituse kursuste jaoks," ütles kursuste programmijuht Kairi Solmann. "Enim kursusi pakutakse arvutikasutuse, majutuse ja toitlustamise ning ehituse teemadel, aga arendada saab ka teeninduskultuuri, meeskonnatööd või tööalast võõrkeele oskust."

Kursused toimuvad kutseõppeasutustes ja kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides üle Eesti ning on suunatud täiskasvanutele, kelle konkurentsivõimet ja toimetulekut tööturul aitab kursusel õpitav oluliselt parandada.

Täienduskoolituse riiklik koolitustellimus on mõeldud täiskasvanutele, kes pole saanud erialast ettevalmistust või kelle oskused vajavad kaasajastamist. Tasuta kursused tagavad ligipääsu koolitusele, olenemata inimese majanduslikust olukorrast või haridustasemest. Kursused on valitud koostöös koolidega, lähtudes valdkondlikust ja piirkondlikust koolitusvajadusest.

Kursusi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning HTM tegevuse „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste parandamine“ kaudu.

Täpsem teave kursuste ja nendele registreerimise kohta on leitav koolide veebilehtedelt või aadressilt: www.hm.ee/tasuta-kursused

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes