26.02.2016 Reede

Tallinn keelas supelrandades suitsetamise

Tallinna volikogu kiitis neljapäeval heaks supelrandade kasutamise ja hooldamise korra, mis muu hulgas keelab randades suitsetamise.

Tallinna territooriumile jäävas rannas edaspidi enam suitsetada ei tohi
Tallinna territooriumile jäävas rannas edaspidi enam suitsetada ei tohi Foto: PM

Lisaks näiteks suitsetamise keelamisele näeb kord ette, et rannaliiva tuleb sõeluda ühe korra enne rannahooaja algust ning edaspidi vähemalt kord kuus suplushooaja jooksul. Sagedasem liiva sõelumine on vajalik Tallinna randade olukorra parandamiseks.

„Lisaks keelab kord suplushooajal supluskohas suitsetada ning liigelda veesõidukiga – näiteks jeti või mootorpaadiga. Aastaringselt on supluskohas keelatud telkimine, klaastaara kasutamine, supluskoha reostamine, sõidukite pesemine ja muud sarnased keskkonda kahjustavad tegevused,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Supelrandade kasutamise ja hooldamise näeb lisaks ette kohustuse likvideerida veepiirilt ja rannaliivalt ka vetikad suplushooaja vältel iga päev kella 9-ks.

Järelevalvet hakkab supelrandades teostama munitsipaalpolitsei.

Tallinna linna territooriumil asuvad Harku järve supluskoht Haabersti linnaosas, Kakumäe supluskoht Haabersti linnaosas, Pirita supluskoht Pirita linnaosas ning Stroomi ja Pikakari supluskoht Põhja-Tallinna linnaosas.

Eelnõu vastuvõtmise poolt hääletas kohal olnud 57 volikogu liikmest 52.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!