19.03.2020 Neljapäev

Sotsiaalkindlustusamet pikendab automaatselt tähtaegu

Erakorralise olukorra tõttu pikendab sotsiaalkindlustusamet nende puuetega inimeste puude raskusastme kestuse ja sotsiaaltoetuse maksmise tähtaega kuue kuu võrra, kellel on vaja puude määramist pikendada.
Puudega isiku kaardid saadetakse lihtpostiga inimesele koju.
Puudega isiku kaardid saadetakse lihtpostiga inimesele koju. Foto: Pixabay

Kõigi nende inimeste, kelle puue lõpeb vahemikus 17. märts kuni 31. mai ja kes pole veel jõudnud esitada taotlust puude pikendamiseks, pikendatakse puude kestvust automaatselt kuue kuu võrra, teatas ameti pressiesindaja BNS-ile. Inimene ise selleks midagi tegema ei pea ning puudega isiku kaardid saadetakse koju lihtpostiga rahvastikuregistri aadressile.

Juba esitatud puude pikendamise taotlusi menetleb amet tavapärases korras,“ märkis ekspertiisi ja sotsiaaltoetuste talituse juht Leila Lahtvee.

Alates esmaspäevast, 23. märtsist on kõik sellest kuupäevast koostatud puude määramise otsused leitavad sotsiaalkindlustusameti iseteenindusest aadressil iseteenindus.sotsiaalkindlustusamet.ee/ .

Sotsiaalkindlustusameti iseteenindusse saab sisse logida Smart-ID, Mobiili-ID ja ID-kaardiga. Kui inimesel ei ole võimalik meie iseteenindusse sisse logida, soovitame sellest märku anda, et saaksime saata vajadusel otsuse digiallkirjastatult e-postile või äärmisel vajadusel lihtkirjaga inimesele koju.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes