15.05.2018 Teisipäev

Skycop: Euroopa lennundussektorit ootab streikide tõttu keeruline suvi

Lennureisijate õiguste eest võitleva Leedu ettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul näitavad viimastel nädalatel toimunud pilootide streigid, et Euroopa lennundussektorit ootab ees väga keeruline suvi ning selle valguses on oluline mitte unustada ka reisijate õigusi.

14. mail Belgia lennuliiklust tugevalt häirinud Brussels Airlines'i pilootide streik jätkub kolmapäeval, kuna lennufirma töötajad ei ole jätkuvalt jõudnud ettevõtte juhtkonnaga töötasude osas kokkuleppele. Mais on streikinud veel ka Itaalia lennujuhid ning Poola lennufirma LOT töötajad.

"Lennufirmade kasvavate kasumite valguses tunnevad töötajaid, et nad väärivad töötasuna senisest suuremat osa ettevõtte tulust. Streikimine on lennundustöötajate õigus ja loomulik reaktsioon olukorrale, mis on nende suhtes ebaõiglane. Samas on oluline, et streikide taustal ei unustataks ära ka reisijate õigusi," sõnas Skycopi esindaja.

Tema sõnul ei ole tänase regulatsiooni kohaselt lennufirmadel kohustust maksta reisijatele ettekavandatud streigi korral hilinenud või ära jäänud lennu eest moraalse kahju kompensatsiooni. See peab aga varem või hiljem muutuma, ütles ta.

"Euroopa Kohus on juba loonud pretsedendi, mille kohaselt peab lennufirma ette kavandamata streigi korral maksma reisijatele hilinenud ja tühistatud lendude eest kuni 600 euroni küündivat moraalse kahju kompensatsiooni. Meie hinnangul peaksid lennufirmad maksma kompensatsioone ka ettekavandatud streikide puhul," ütles Stonkus.

"Lisaks lennureisijate õiguste kaitsele motiveeriks selline otsus lennufirmade juhtkondi aktiivsemalt oma töötajatega kokkuleppekohti otsima," lisas ta.

Skycop on lennufirmadelt hüvitiste sissenõudmiseks loodud Leedu ettevõte, kes võitleb reisijate õiguste eest. Ettevõte pakub lennufirmade tegevuse tagajärjel kannatanud lennureisijatele hüvitist hilinenud, tühistatud või ülemüüdud lendude eest.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255