01.12.2023 Reede

RMK kutsub riigimetsast meelepärast jõulupuud valima

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ootab detsembris kõiki riigimetsa endale meelepärast jõulupuud valima - sobiva koha kuusevõtuks koos maksmisinfoga leiab RMK äpist või kodulehelt.

Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt.
Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Foto: pixabay

RMK pakub riigimetsast jõulukuuse toomise võimalust juba alates 2008. aastast, et hoida kaunist pühade traditsiooni. Samuti on see hea põhjus võtta ka talvisel ajal ette mõnus metsaretk.

Kuuske on lubatud riigimetsast võtta neist kohtadest, kus tal pole lootust suureks kasvada ehk teede ja kraavide servadest, elektriliinide ja vana metsa alt. 

Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt hooldatud ning enamasti ühekõrgused. Kaitsealad on riigimetsa kaardil pruuni tooniga välja toodud ja piiritletud ning ka looduses valdavalt siltidega tähistatud.

RMK mobiilirakendusest ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke leiab abistava veebikaardi, mis positsioneerib kuuseotsija asukoha ning näitab lähimaid kohti, kust jõulupuud võib langetada.

Kuuse eest tuleb maksta enne selle maha võtmist, tasudes mobiili- või pangamaksega. Makse tegemist tõendav SMS või maksekorralduse kinnitus peaks metsas juba kaasas olema. 

Kuni meetrine jõulupuu maksab 3 eurot, ühe- kuni kahemeetrine 8 eurot ning kahe- kuni kolmemeetrine 13 eurot. Osta saab ka kõrgemaid kuuski, mille hinnad on välja toodud RMK kodulehel. 

RMK jätkab traditsiooni ja kingib riigimetsast toodud jõulupuu asenduskodudele ja mitmetele ühiskondlikele institutsioonidele. 

Riigimets, kust võib oma jõulupuud otsima minna, on tähistatud kaardil tumerohelisega. Kaitsealad on märgitud pruuniga, sealt jõulupuud võtta ei tohi. Heleroheline on eramets, sealt tohib kuuske võtta vaid kokkuleppel omanikuga. Sinisega on kaardile kantud elektriliinid, mille alt võib samuti kuuske võtta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference