18.01.2022 Teisipäev

Pensionite, toetuste ja hüvitiste kojukandes hulk muutusi

Alates 1. veebruarist hakkab pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukannet Omniva asemel tegema AS Hansab koostöös turvaettevõttega Viking Security. Pensionid, toetused ja hüvitised tuuakse koju 5.-12. kuupäevani.

Muudatus puudutab orienteeruvalt 5500 sotsiaalkindlustusameti klienti, kellele pension, toetus või hüvitis koju tuuakse.
Muudatus puudutab orienteeruvalt 5500 sotsiaalkindlustusameti klienti, kellele pension, toetus või hüvitis koju tuuakse. Foto: pixabay

Sotsiaalkindlustusameti projektijuhi Regina Maslova sõnul võib inimeste jaoks muutuda senine koju toomise kuupäev.

Järgmisel nädalal saadab Hansab SMSi, kus on kirjas kojukande kuupäev. Neil, kellel mobiiltelefoni pole, palume ise või lähedaste abil pöörduda sotsiaalkindlustusameti infotelefonile 6121360,

teavitas ta.

Edaspidi tuuakse toetused, hüvitised ja pensionid koju ajavahemikus kella 8-18ni ja ka nädalavahetustel, erandiks on riigipühad.

Lisaks muutus odavamaks ka teenuse hind. Kui varem tuli koju toomise eest maksta 8.10 eurot, siis 1. veebruarist maksab hüvitise koju toomine neile, kes selle teenuse eest ise maksavad, 6.70 eurot.

„Hüvitiste kättesaamisel tuleb kojukandjale näidata oma isikut tõendavat dokumenti. Kui tegemist on kellegi teise pensioniga, siis tuleb näidata ka volikirja,“ selgitab Maslova, kuidas tagatakse raha turvaline jõudmine õige inimeseni. Aadressi või telefoninumbri muutusest tuleb teavitada sotsiaalkindlustusametit.

Muudatus puudutab orienteeruvalt 5500 sotsiaalkindlustusameti klienti, kellele pension, toetus või hüvitis koju tuuakse. Kõigile neile saatis sotsiaalkindlustusamet jaanuaris koju ka infolehe, mis sisaldas täpsemat infot uue teenusepakkuja ja tingimuste kohta.

Liikumistakistusega inimestele või neile, kes elavad hajaasustusega piirkondades ning kellele pangateenus on raskesti kättesaadav, viiakse pensionid, toetused ja hüvitised koju tasuta. Pensioni või toetuse kojukande tellimiseks tuleb esitada avaldus, mille leiab ameti kodulehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!