18.03.2022 Reede

Omniva hoiatab SMS-petusõnumite eest

Omniva kaubamärki kasutav riiklik logistikafirma Eesti Post teatas, et liikvel on uued SMS petusõnumid, mida saadetakse Omniva nimel.

Petised kasutavad Omnivat ära.
Petised kasutavad Omnivat ära. Foto: pixabay

Omniva hoiatab, et tegu pole ettevõtte poolt saadetud SMS sõnumiga, ning kutsub inimesi üles ettevaatlikkusele.

Nimelt on inimestele Omniva nimelt tulnud SMS, kus kirjas, et saabunud on pakk ja selle kätte saamiseks tuleb maksta lisatud lingil summa, näiteks 2,20 eurot. Omniva pole SMS sõnumite levikuga seotud ja kutsub oma kliente üles tähelepanelikkusele.

Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata, milliselt numbrilt teade saabub ja mis infot sõnum sisaldab. Kui te pole pakki tellinud või tegemist on kahtlust tekitava numbriga, siis tuleks kindlasti sellele vastamisest või linkidel klikkimisest hoiduda. Tihti peidavad pahalased end ka näiliselt õigete telefoninumbrite taha ning kasutavad ka korrektseid ettevõtte logosid, et paista usaldusväärsetena.

Pettuse kahtluse korral tasub kõigepealt pöörduda Omniva klienditeeninduse poole ja küsida üle, kas teile saadetud info on korrektne.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!