17.05.2022 Teisipäev

Liimets homofoobia päeval: õiguste kaitseks tuleb teha veelgi rohkem

Välisminister Eva-Maria Liimets märkis rahvusvahelise homofoobia, transfoobia ja bifoobia vastase päeva puhul, et vähemuste õiguste kaitseks tuleb teha veelgi rohkem. 

Eva-Maria Liimets, välisminister
Eva-Maria Liimets, välisminister Foto: Stenbocki maja

"Mõistame tugevalt hukka seksuaalse sättumuse ja soolise identiteedi põhise diskrimineerimise ja vägivalla. Peame tegema veelgi rohkem, et tagada kõigile inimestele nende inimõigused selleks, et igaüks saaks elada turvalist ja head elu," rõhutas Liimets. 

Tema sõnul on kahjuks maailmas paljudes riikides samasooliste suhted endiselt kriminaalkorras karistatavad, mõnes kohas võib karistuseks olla isegi surmanuhtlus, ühtlasi kogevad LGBTIQ inimesed endiselt vägivalda, diskrimineerimist ja ahistamist.

Eesti seisab koos teiste samameelsete riikidega selle eest, et diskrimineerimine lõppeks. Meie enda põhiseadus käsitleb inimesi võrdsetena ja keelab diskrimineerimise. See tähendab, et kõiki inimesi tuleb käsitleda ühtviisi väärikana ja kõigil peavad olema võrdsed võimalused ühiskonnas oma võimete teostamiseks,

ütles Liimets. 

"Samuti toetame ÜRO sõltumatut eksperti, kes tegeleb seksuaalsel sättumusel ja soolise identiteedil põhineva diskrimineerimise ja vägivalla vastu võitlemisega kogu maailmas," lisas Liimets. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!