19.08.2020 Kolmapäev

Kindlustaja statistika: vargad end koroonakriisist häirida ei lase

Hoolimata sellest, et koroonakriisist mõjutatuna on paljud Eesti inimesed otsustanud puhata kodumaal ning veeta rohkem aega oma kodudes ja suvilates, näitab värske kindlustusstatistika, et vargaid see ei heiduta.

Enim varguseid linnakodudes pannakse toime neljapäevast pühapäevani, mil on suurim tõenäosus, et pererahvas on kodust eemal.
Enim varguseid linnakodudes pannakse toime neljapäevast pühapäevani, mil on suurim tõenäosus, et pererahvas on kodust eemal. Foto: unsplash

“Kriisile ja inimeste kodusemale eluviisile vaatamata paistavad tänavu vargad olevat vähemalt sama aktiivsed kui eelnevatel suvehooaegadel,” ütleb Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden. 

Kindlustaja sõnul suureneb varguste osakaal igal aastal kevade hakul, kui inimesed tasapisi suveks valmistuvad ning maakodudesse hinnalisi tööriistu ja esemeid viivad. Enim varguseid linnakodudes pannakse toime neljapäevast pühapäevani, mil on suurim tõenäosus, et pererahvas on kodust eemal.

Kõige lihtsamalt langevad varaste saagiks jalgrattad, mida näpatakse nii keldritest, abihoonetest kui ka kaupluse eest. “Ei saa öelda, et mõni neist kohtadest tuleks erilisemalt esile kui teine. Mis laokil, see ikka ära,” sõnab Gilden. Kalleim ratas, mis sel suvel on omanikult viidud, jääb suurusjärku 1000 eurot, kuid varasemalt on hüvitatud hinnalisemaidki rattaid, mille maksumused küündivad suisa 6000 euroni.

Lisaks ratastele langevad igal aastal varaste saagiks ka kuuris ja garaažis hoitavad tööriistad, muruniidukid ja trimmerid, mida on lihtne edasi müüa. Linnakodudest varastatakse suvisel puhkuste ja pühade perioodil raha, pangakaarte, arvuteid, kaameraid, ehteid ja muud väärtuslikku. Selle suve üks suuremaid kindlustusjuhtumeid on vargus, kus kodumajast pandi pihta pea 40 000 euro väärtuses brändiriideid, tehnikat ja muid väärisesemeid.

Antud juhtum näitas, et inimesed kipuvad oma koduse vara väärtust alahindama. Sõlmitud kindlustuslepingul olnud koduse vara kindlustussumma oli peaaegu sama suur, kui hüvitis, mille välja maksime, aga kodus on ju veel inimestel tavaliselt mööbel, elektroonika ja palju muudki väärtuslikku, mis varastele rõõmu valmistab,

pööras Seesami esindaja tähelepanu asjaolule, mida inimesed kodukindlustuslepingut sõlmides võiks põhjalikumalt läbi mõelda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255