04.04.2020 Laupäev

Kaitsemaskid saabuvad apteekidesse järgmisel nädalal: soovituslik jaehind on alla 70 sendi

Pühapäeval saabub Eestisse ettevõtete Magnum ja Semetron koostöös esimene suurem partii isikukaitsevahendeid, mis sisaldab kolme miljonit kaitsemaski.
Kaitsemaskid saabuvad apteekidesse järgmisel nädalal
Kaitsemaskid saabuvad apteekidesse järgmisel nädalal Foto: pixabay

Enamik maskidest suunatakse apteekidesse jaemüüki. Magnum kutsub inimesi üles mõistlikkusele maskide varumisel ja rõhutab, et nii apteegis kui ka väljaspool tuleb juhinduda eriolukorra reeglitest, mis on kehtestatud viiruse leviku tõkestamiseks.  Magnumi juhatuse esimehe Ahti Kallikormi sõnul hoitakse pöidlad pihus, et pühapäeval tarne kenasti kohale jõuaks.

Loodetavasti on Eesti inimestel võimalik soetada maske apteegist järgmise nädala esimeses pooles," selgitas Kallikorm. "Hästi oluline on mõista, et kaua oodatud maskid jõuavad küll apteekidesse, kuid maskide muretsemise hoos ei tohi ära unustada tervise hoidmist. Head inimesed, palun arvestage, et apteegis ja sellest väljaspool kehtivad kõik eriolukorra reeglid, seal hulgas 2-meetrise vahe hoidmise nõue. Teeme koostööd ka kaubanduskeskustega, et reguleerida nõuetest kinnipidamist.
Ta lisas, et maske on võimalik saada ka kontaktivabalt e-apteegist. Selleks et maske jätkuks võimalikult paljudele soovijatele kuni järgmise koguse saabumiseni, on ühel inimesel võimalik osta maksimaalselt üks pakk, mis sisaldab 50 maski. Ühe maski soovituslik jaehind on selle partii puhul alla 70 sendi, kuigi otsustajaks on iga apteek ise.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!