04.01.2019 Reede

Jaanuarist saab digiallkirja anda vaid DigiDoc4 tarkvaraga

Jaanuarist saab digiallkirja anda vaid DigiDoc4 tarkvaraga, varasema versiooni kasutajad peavad aegunud tarkvara uuendama.

Digiallkirja andmine on raskendatud neil, kes on juba jõudnud ID-kaardi uue vastu vahetada.
Digiallkirja andmine on raskendatud neil, kes on juba jõudnud ID-kaardi uue vastu vahetada. Foto: rup.ee

Reedest ei saa vana DigiDoc tarkvaraga dokumente enam allkirjastada, samuti ei toeta vana DigiDoc uut ID-kaarti, mida politsei- ja piirivalveamet väljastab alates 3. detsembrist, teatas riigi infosüsteemi amet (RIA).

Uuendus ei puuduta e-teenustesse sisselogimist ega seal allkirja andmist. Uuendada on vaja tarkvara, millega allkirjastada dokumente. DigiDoc4 tarkvara avaldati esmakordselt möödunud aasta juulis.

Senise DigiDoc3 asendamiseks DigiDoc4-ga tuleb nõustuda arvuti pakutava uuendusega või laadida ID-kaardi veebilehelt alla uus tarkvara ning jälgida juhiseid.

DigiDoc4 Klient on uuenenud ID-kaardi rakendus, milles saab teha kõiki ID-kaardiga seotud toiminguid: anda digiallkirja, krüpteerida dokumente ning vahetada PIN-koode. Uues tarkvaras on senise BDOC-i asemel uus vaikimisi dokumendiformaat – rahvusvaheliselt tunnustatud ja kasutatud formaat ASICE.

Lisaks on uus tarkvara saadaval ka nutiseadmes ehk mobiilirakendusena, mille saab alla laadida App Store'ist või Play Marketist. Nii nagu tavaarvutis, saab ka nutiseadmes äppi kasutades dokumente avada, allkirjastada ning krüpteerida. Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID kasutamise puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

DigiDoc klienttarkvara on kasutusel ligikaudu 600 000 arvutis, igal kuul antakse tarkvara abil üle poole miljoni digiallkirja.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes