27.03.2020 Reede

Hilinejad saavad elusolekut tõendada ka Skype´i vahendusel

Sotsiaalkindlustusamet lõpetab aprillist pensioni maksmise ligikaudu 1200 välismaal elavale eesti pensioni saajale, kes ei ole tähtajaks esitanud enda elusolekutõendit.

Pensioni maksmist on võimalik taastada, kui inimene siiski oma elusolekut taas tõendab.
Pensioni maksmist on võimalik taastada, kui inimene siiski oma elusolekut taas tõendab. Foto: Pixabay

Elusolekutõend on vaja igal aastal vahemikus 1. detsembrist 1. märtsini esitada kõigil, kes saavad Eesti riigilt pensioni, kuid ei ela Eestis. Tõendi peab kinnitama inimese elukohariigi ametiasutus, kus inimene tuvastatakse. Inimesel endal on võimalik oma elusolekut tõendada tavajuhul vaid ise koos isikut tõendava dokumendiga sotsiaalkindlustusametisse kohale tulles.

Kui inimene enda elusolekut nimetatud ajavahemikus ei tõenda, peatab sotsiaalkindlustusamet alates 1. aprillist inimesele pensioni maksmise. Pensioni maksmist on võimalik taastada, kui inimene siiski oma elusolekut taas tõendab. Kui pensioni maksmine on juba peatanud, makstakse pärast elusoleku tõendamist saamata jäänud pensioni tagantjärele välja ja jätkatakse pensionimakseid järgmiste kuude eest.

Seoses eriolukorraga on ajutiselt võimalik isiklikult elusolekut tõendada ka Skype´i vahendusel aadressil: Elusolekutõend.
Vastatakse Skype´is igal tööpäeval kell 9.00-16.30.  Helistama peab inimene isiklikult ja tal peab olema võimalik näidata oma isikut tõendavat dokumenti.

Samuti on jätkuvalt võimalik tõend edastada:

  • posti teel aadressil Sotsiaalkindlustusamet, Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn;
  • e-posti teel aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.;
  • faksiga numbril +372 640 8155.

Kui tekib elusoleku tõendamisel küsimusi, palutakse võtta ühendust infotelefonil 612 1360.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes