09.02.2022 Kolmapäev

Härma: ITK peatab personali haigestumise tõttu plaanilise ravi

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma teatas tänasel pressikonverentsil, et Ida-Tallinna keskhaigla peatab sel nädalal töötajate haigestumise tõttu plaanilise ravi.

Mari-Anne Härma, terviseameti peadirektori kohusetäitja
Mari-Anne Härma, terviseameti peadirektori kohusetäitja Foto: riigikogu.ee

Härma sõnul on COVID-19 olukord selline, et see liigub kasvutrendis ning järjest kasvab kahe doosiga vaktsineeritute hospitaliseerumine.

ITK peatab sel nädalal plaanilise ravi, kuna personal on haigestunud,

nentis ta. 

Põhja-Eesti regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst Mait Altmets ütles, et haiglad ei ole tervishoiusüsteemi ainukene osa, mis ülekoormuse juures vaevleb. "EMO, kiirabi ja perearstid ning haigestumine viib inimesi perearstide juurde ja kiirabi kutsutakse ka. Esmatasand kipub meelest minemast," tõdes ta. 

Altmetsa sõnul on haiglates olnud tõus väga suur ning eelkõige raskekujulise COVIDi patsientide hulgast. "Valdavalt on vanemaealised, aga PERH-is on näiteks ka 40-aastased eelnevate kaebusteta ning siis sattunud raske hingamispuudulikkusega haiglasse," selgitas Altmets.

"Voodikohtade seis haiglates on kriitiline ning neid tuleb juurde teha. Eriti kriitiline on teise astme voodikohtadega," nentis Altmets. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!