05.10.2023 Neljapäev

Facebook seadis EKRE saadikutele piirangud

Facebook seadis täna mitmele riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikme kontole kasutamise piirangu.

EKRE liikmed said Facebooki kasutamise piirangu teate.
EKRE liikmed said Facebooki kasutamise piirangu teate. Foto: Facebook

"Piirasime sinu kontot ohutuse tagamiseks, kuna näib, et mõned sinu tegevused ei järgi meie eeskirju," seisab kirjas Facebooki automaatteates. "Reeglite korduv rikkumine võib põhjustada täiendavaid konto piiranguid."

Teate konto piirangu kohta sai ka EKRE esimees Martin Helme.

Ei ole lisatud mingit põhjendust, ei mingit selgitust, saaks saata robotile protesti, aga ei tea isegi mille kohta või mille eest,

kirjutas Helme sotsiaalmeedias.

Samasuguse piirangu teate said Helme sõnul ka EKRE saadikud Varro Vooglaid, Kert Kingo ja Anti Poolamets. "Küllap sallivuslased on teinud mingi massilise kaebuslaine, tavaliselt siis paneb tehisintellekt rünnatava lihtsalt tuimalt piirangu alla," arvas Helme.

Varro Vooglaid pakkus, et ju on niinimetatud liberaalid asunud kambakesi usinalt pealekaebusi produtseerima.

"Sama seltskond seisab kirglikult niinimetatud vaenukõne kriminaliseerimise eest. Teadagi miks: et sama udustele etteheidetele tuginedes saaks mitte ainult piirata oponentide võimalust sotsiaalmeedia kaudu oma sõnumit levitada, vaid et saaks nad tõmmata riikliku karistusvõimu masinavärgi hammasrataste vahele ja saata nad lõpuks ka trellide taha," avaldas Vooglaid sotsiaalmeedias arvamust.

Ka Anti Poolamets teatas sotsiaalmeedias, et Facebook on tema kontot piirama asunud.

"Viimasel ajal on toimunud massiline Facebooki kontode ja nende levi piiramine. Mulle andis tsensuurimasin täna teada," märkis Poolamets.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255