07.03.2024 Neljapäev

Politsei hindab õiguslikus plaanis EKRE üleskutset seisata liiklus

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) hindab õiguslikus plaanis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) üleskutset seisata automaksu vastu protestimiseks ülejärgmisel päeval liiklus, ühtlasi kutsus politsei liiklejaid üles selles aktsioonis mitte osalema. 

PPA kaalub EKRE plaanitava protestavalduse õiguspärasust.
PPA kaalub EKRE plaanitava protestavalduse õiguspärasust. Foto: PPA

"Politsei on teadlik, et EKRE kutsub sõidukijuhte üles 19. märtsil oma autot keset liiklusvoolu seiskama. Hindame veel õiguslikult seda üleskutset," rääkis PPA esindaja Jaak Kiviste. 

Tema sõnul on meeleavalduse korraldajal kohustus politseid teavitada juhul, kui meeleavaldus toob kaasa vajaduse liikluse ümberkorraldamiseks. "EKRE ei ole ise meeleavaldusest veel politseid teavitanud, seega ei ole meeleavaldus ka registreeritud," ütles Kiviste. 

Tema sõnul on meeleavalduse korraldajal kohustus tagada koosoleku rahumeelne korraldamine, tagada ohutus ja vajadusel määrata korrapidajad, kes aitavad osalejate turvalisust tagada. "Praegusel hetkel ei ole selge, kuidas korraldaja seda teha plaanib, kuid võtame nendega sel teemal ühendust," kinnitas Kiviste. 

Juhul, kui inimesed takistavad liiklust tahtlikult, siis on Kiviste sõnul tegemist liiklusseaduse rikkumisega.

"Autode seiskamine liikluses võib panna ohtu nii autojuhi enda kui ka teised liiklejad. Samuti võivad liiklusseisakud takistada kiirabi, tuletõrje ja politsei liikumist ajal, mil nad sõidavad kellegi elu päästma. Seega kutsub politsei inimesi mitte autosid keset liiklust seiskama. Meele avaldamine on lubatud, kuid seda tuleb teha nii, et kedagi ohtu ei seata," lisas Kiviste. 

EKRE korraldab 19. märtsil kogu riigi liiklust mõjutava protestiaktsiooni „Peatame auto! Peatame maksu!“, et survestada valitsust automaksust loobuma. 

Erakond kutsub kõiki autoga sõitvaid inimesi üles peatama 19. märtsil kell 9 oma sõiduk kümneks minutiks ja lülitama sisse ohutuled. Inimestel palutakse jagada sotsiaalmeedias pilte ja videoid seisvatest autodest. 

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on igal autojuhil võimalik hommikusel tipptunnil autot peatades näidata välja oma pahameelt automaksu ja valitsuse rumala poliitika vastu. 

„Näitame valitsusele, et me ei tõmba rahvana küüru selga ega lepi ilmselgelt kahjuliku ja meie kõigi toimetulekut halvendava poliitikaga. Praegune valitsus ei hakka rahvaga arvestama enne, kui rahvas jõuliselt vastu hakkab. Ka mitmed Euroopa riikide valitsused olid valmis taganema inimesi vaesusesse ajavast maksupoliitikast alles siis, kui traktoristid ja rekajuhid tänavale meelt avaldama tulid. Anname kümneminutilise liiklusseisakuga Eesti valitsusele signaali, et aeg on hakata rahvast kuulama,“ ütles Helme. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255