29.07.2020 Kolmapäev

Enamik viimase aja nakatunutest on tulnud piiri tagant

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko kinnitas täna, et koroonaviiruse levik Eestis on kontrolli all ning enamik viimase aja nakatunutest on tulnud piiri tagant.  

Viimatistest nakatunutest viis tulid Ukrainast, kaks Poolast, kaks Venemaalt ning üks USA-st, Hispaaniast ja Suurbritanniast.
Viimatistest nakatunutest viis tulid Ukrainast, kaks Poolast, kaks Venemaalt ning üks USA-st, Hispaaniast ja Suurbritanniast. Foto: pexels

Olukord on hea ja haiguse levik on meie kontrolli all,

märkis Dontšenko, lisades, et nakatumine on Eestis üks madalamaid Euroopa riikide hulgas. 

28. juuli seisuga on Eestis tuvastatud 2038 koroonaviirusesse nakatunut, kes moodustavad 1,7 protsenti testitutest. Kokku on aga Eestis testitud ligi üheksa protsenti elanikkonnast. 

Möödunud 14 päeva jooksul lisandus 16 uut haigusjuhtu, kusjuures 12 olid võõrsilt sissetoodud juhud. "Kindlasti on oluline teada kõigi haigusjuhtude päritolu ning seni, kuni kõigi juhtude osas pole nakkusallikas selge, et saa väita, et meil pole kohalikku levikut," märkis Dontšenko, lisades, et viimatiste nakatumiste osas kahe puhul pole teada viiruse saamise päritolu. 

Dontšenko tõdes, et oli prognoositav, et piiride avamisel võib tulla Eestisse ka nakatunuid, ning tasub arvata, et ka edaspidi võib üle piiri Eestisse tulla koroonaviirusega inimesi. Viimatistest nakatunutest viis tulid Ukrainast, kaks Poolast, kaks Venemaalt ning üks USA-st, Hispaaniast ja Suurbritanniast. 

Praegu on Eestis kaks aktiivset haiguskollet, üks Tartumaal viie juhuga ning üks Ida-Virumaal nelja juhuga. "Ei saa välistada, et haigusjuhte tuleb ka juurde. Samas paneme südamele, et kui ollakse haiged, tuleb jääda koju ja võtta ühendust perearstiga. Tuleb olla vastutustundlikud, et saaks säilitada praegust head seisu," ütles Dontšenko. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes