01.03.2016 Teisipäev

Eesti teedel alustab tööd neli uut kiiruskaamerat

Liiklusohutuse tõstmiseks alustavad teisipäeva keskpäeval tööd uued kiiruskaamerad Puhu ristmikul ja Murastes ning Tutermaal ja Kiial.

Eesti teedel töötavad neljas kohas kiiruskaamerad, millega on võimalik mõõta sõidukiirust mõlemas sõidusuunas
Eesti teedel töötavad neljas kohas kiiruskaamerad, millega on võimalik mõõta sõidukiirust mõlemas sõidusuunas Foto: PM

Puhu ja Kiia ristmikud on suure liiklussagedusega, kus on toimunud märkimisväärselt palju sõidukite kokkupõrkeid ja õnnetustes on viga saanud ka inimesed, teatas maanteeamet pressiteate vahendusel. „Kiia ristmiku piirkonnas on viimase viie aasta jooksul toimunud neli inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles on vigastada saanud kokku viis inimest,“ selgitas maanteeameti liikluskorralduse osakonna projektijuht Siim Vaikmaa. „Puhu ristmikul on samal perioodil toimunud kuus inimkannatanutega liiklusõnnetust.“

Muraste ja Tutermaa piirkonnas on lisaks ristmikule ka palju teed ületavaid jalakäijaid. „Murastes on viimase viie aasta jooksul toimunud kaks inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles on saanud vigastada kolm inimest,“ ütles Vaikmaa, „Tutermaa uue kaamera piirkonnas on viimase viie aasta jooksul toimunud kolm inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles on hukkunud üks ja vigastada saanud neli inimest.“

Enne kiiruskaamerate paigaldust tehtud kontrollmõõtmised tuvastasid, et nendes piirkondades on kiiruseületajate arv kõrge. Puhu ja Kiia ristmikutele paigaldatud mõõtepunktidest on võimalik mõõta sõidukiirusi mõlemast sõidusuunast. Tutermaal ja Murastes on nii-öelda tavalised ühesuunalised mõõtekabiinid.

Maanteeameti liiklusohutuse osakonna juhataja Erik Ernitsa sõnul on umbes 30% kõigist hukkunutega liiklusõnnetustest seostatavad kiiruse ületamisega. Eriti kriitilise mõjuga on Ernitsa sõnul liikumiskiirus jalakäijatega juhtunud liiklusõnnetuste puhul, sest iga lisanduv km/h muudab tagajärjed oluliselt raskemaks. Kui kiirusel 60 km/h toimunud kokkupõrge on jalakäija jaoks tõenäoliselt fataalne, siis 30 km/h juures on tal võimalik pääseda ilma tõsisemate tervisekahjustusteta.

Kiiruskaamerate mõõtekabiinid paigaldas riigihanke võitja AS Alarmtec. Lepingu maksumus koos viieaastase hoolduse ja nelja uue mõõteseadme ostmisega on üle 300 000 euro. Kiiruskaamerate asukohtade ette on paigaldatud automaatkontrolli hoiatusmärgid.

Kokku on maanteeametil 63 mõõtepunkti, millest neljas on võimalik mõõta sõidukiirust mõlemas sõidusuunas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255