03.04.2017 Esmaspäev

11 kinnisvarafirmat lubavad lõpetada koostöö portaaliga Kv.ee

Eesti 11 kinnisvarafirmat, nende hulgas Uus Maa ja Arco Vara lõpetavad koostöö portaaliga kv.ee.
11 kinnisvarafirmat lubavad lõpetada koostöö portaaliga Kv.ee
11 kinnisvarafirmat lubavad lõpetada koostöö portaaliga Kv.ee Foto: Postimees

Koostöö lõpetamise peapõhjuseks on portaali hinnatõus, mis muudab kuulutamise tasud kinnisvarafirmade jaoks ebamõistlikult suureks, teatasid Uus Maa ja Arco.

Kokku tähendab see Uus Maa hinnangul 15 000 objekti kadumist kv.ee keskkonnast, mis on 40 protsetni  kõikidest nende kuulutustest.

Viimane hinnatõus kinnisvarabüroodele toimus 2016. aasta sügisel,  2017. aasta alguses tõstis kv.ee tavakasutajate kuulutuse maksumust 60 protsendi võrra. Enne see oli 9,99 eurot kuus, ja hinnatõusu järgselt 15.99 eurot kuus. Alates 1. aprillist muutub Uus Maa andmetel kinnisvarabüroodele kv.ee portaalis kuulutamine kuni 450 protsenti kallimaks.

Postimees kirjutas märtsi keskel, et Kv.ee plaanib muuta kinnisvaramaaklerite hinnastamismudeli ettevõttepõhisest maakleripõhiseks. Kümne ja saja maakleriga ettevõtted maksavad senini võrdset kuutasu, kusjuures kuulutuste arv on piiramata, ütles portaali juht Tarvo Teslon lehele. Kavas on aga kehtestada kuutasu iga maakleri kohta, kellest igaüks võib portaali riputada kuni 50 kuulutust.

ERR-i uudisteportaali andmetel lahkuvad Kv.ee-st lisaks Uus Maa ja Arco Vara büroodelele veel ka Pindi Kinnisvara, CKE, Domus Kinnisvara, LVM, Ober Haus, 1 Partner, RE Kinnisvara, LAAM ja Kinnisvaraekspert.

Kinnisvaraportaal kv.ee omanik on Eesti Meedia, millele kuulub ka uudisteagentuur BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes