09.03.2020 Esmaspäev

Viirusepuhang ja tööandja: millised võimalused on kasutada?

Millised on tööandja seadusandlikud võimalused leida lahendusi olukorras, kus töötajate tervise võib ohtu seada möllav viirusepuhang või on hoopiski ootamatu majanduslangus?
Riina Vään, õigusõpetuse lektor
Riina Vään, õigusõpetuse lektor Foto: Erakogu

Sellises olukorras on olulised nii tööandja ja töötaja vaheline suhtlemine kui ka selle tulemusel tehtavad kokkulepped, mis sõltuvad paljuski töö iseloomust.Millised variandid on?

  • juhul kui arst peab vajalikuks kodust ravi (võimalik kontakt nakkushaigega või esinevad haigussümptomid), väljastab ta haiguslehe või lapsevanemale lapsega koju jäämiseks hoolduslehe. Töövõimetuslehe alusel maksab haigekassa hüvitist tavapärases korras;
  • kui kehtestatakse karantiin (seda ei saa otsustada töötaja ise, vaid ikka arst), on tegemist ajutise töövõimetusega ravikindlustuse seaduse mõttes ning isikule makstakse haigushüvitist samas määras n-ö tavalise haigestumisega. Sealjuures tasub märkimist, et karantiini korral on kindlustatud isikul õigus saada haigushüvitist kuni...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!