17.03.2016 Neljapäev

Valmis tööandjaid võrdse kohtlemise küsimustes aitav veebiportaal

Võrdõigusvolinik avas neljapäeval praktilise veebiportaali „Hea tööandja“, kust tööandjad leiavad vastuseid igapäevases tööelus sageli ette tulevatele võrdse kohtlemise küsimustele ja saavad abi õiguspärase töökultuuri loomisel.

Veebikeskkonnas kajastatakse mitmeid töösuhetes olulisi küsimusi
Veebikeskkonnas kajastatakse mitmeid töösuhetes olulisi küsimusi

Veebikeskkonnas kajastatakse mitmeid töösuhetes olulisi küsimusi, teatas võrdõigusvoliniku kantselei BNS-ile.

Tööandjad leivad juhiseid võrdseks kohtlemiseks värbamisel, töötasu maksmisel ja edutamisel. Eraldi on välja toodud lapsevanemaid ja erivajadustega töötajaid puudutavad nõuanded. Samuti saab tuge selles, kuidas vältida ebavõrdset kohtlemist töösuhte lõpetamisel, kuidas käituda ahistamisjuhtumite korral ning kuidas lahendada diskrimineerimisvaidlusi.

Võrdõigusvoliniku Liisa Pakosta sõnul tahab iga tööandja endale häid ja motiveeritud töötajaid, et teenida kasumit, kindlustada oma töötajatele töö, sissetulek ja ettevõtmise edenemine. Avaliku sektori asutuse juhtidele on oluline seatud eesmärkide edukas täitmine.

„Edu sõltub kõikidest kollektiivis tööd tegevatest inimestest. Kõige tähtsam on saavutada töötajate ja tööandjate rahulolu ning kindlustunne õiglasest kohtlemisest. Valminud materjal on selle saavutamisel abivahendiks. Võimalike eriarvamuste korral on kõige otstarbekam leida kiiresti mõlemale poolele sobivad lahendused. Kui kokku ei lepita, siis on töötajale tagatud rida õigusi tema võrdse kohtlemise kaitseks,“ toonitas Pakosta.

Koos portaaliga valmistas võrdõigusvoliniku kantselei ette ka trükise „Hea tööandja teejuht“.

Veebiportaal ja trükis valmisid projekti „Soolõime ja õiguskaitsega sugude võrdsuseni“ raames. Tegevust rahastatakse Norra toetustest 2009–2014.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes