08.09.2021 Kolmapäev

Vabade ametikohtade arv tõusis aastaga 30 protsenti

Statistikaameti andmetel oli selle aasta teises kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 10 542 vaba ametikohta, mis on 30 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. 

Tööjõu liikumine oli tihe kaubanduses.
Tööjõu liikumine oli tihe kaubanduses. Foto: pexels

Tööandja algatusel lahkus ametist enam kui 12 000 inimest, teatas statistikaamet.

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 618 314, millest suurima osa andsid töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusalad. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse, hariduse ja töötleva tööstuse tegevusaladel, kus oli vastavalt 1709, 1437 ja 1290 vaba ametikohta.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul moodustasid vakantsid ametikohtade koguarvust 1,3 protsenti. "Kõikidest vabadest ametikohtadest 47 protsenti olid avalikus sektoris. Vabade ametikohtade määr ehk vakantside osatähtsus ametikohtade koguarvus oligi kõrgeim just avaliku halduse ja riigikaitse ning hariduse tegevusaladel ja madalaim mäetööstuses," ütles ta. 

74 protsenti vabadest ametikohtadest asusid Harju maakonnas, sealhulgas Tallinnas 64 protsenti. Järgnesid Tartu ja Ida-Viru maakond, vastavalt 7,6 protsendi ja 5,3 protsendiga. Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Harju ja Ida-Viru maakonnas ning madalaim Saare ja Hiiu maakonnas.

Teises kvartalis võeti tööle 44 327 ja töölt lahkus 53 028 inimest. Tööjõu liikumist iseloomustav tööle võetud ja töölt lahkunute summa ehk tööjõu käive suurenes eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 9 protsenti.

Nii tööle võetud kui ka töölt lahkunud inimeste arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad. Tööandja algatusel lahkus ametist 12 593 töötajat, mis moodustas 24 protsenti kõigist töölt lahkunutest,

lisas Tarkiainen.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!