28.11.2014 Reede

Töölepinguta töötajaid esineb igas 12-ndas kontrollitud ettevõttes

Alates juulist on Tööinspektsioon kontrollinud töölepinguid 165 ettevõttes, millest neljateistkümnes leiti töötajaid, kellega polnud sõlmitud töölepingut. See on sisuliselt igas kaheteistkümnendas nimetatud ajavahemikul kontrollitud ettevõttes.

Töölepinguta töötajaid esineb igas 12-ndas kontrollitud ettevõttes
Töölepinguta töötajaid esineb igas 12-ndas kontrollitud ettevõttes Foto: PM

Kõige sagedamini esines rikkumisi restoranides või muudes toitlustuskohtades. Tööinspektsiooni juhi Maret Maripuu sõnul saab siinkohal tõmmata paralleeli „vabatahtlikega“, kes samuti töötavad ilma töölepinguta ning saavad ümbrikupalka. „Kahjuks leidub alati tööandjaid, kes otsivad võimalusi maksudelt kokku hoida ja nii töötajat kui riiki petta,” ütles ta ning lisas, et maksupettur ei tegutse kunagi töötaja huvides.

Sellel nädal on tööeluportaali teemanädal „Vabatahtlik või „vabatahtlik” töö?”, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu võimalikule ümbrikupalgaprobleemile ja tõsta inimeste teadlikkust.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!