24.08.2023 Neljapäev

Töökeskkonnas varitsevad nähtamatud ohud

Töökeskkond on koht, kus me veedame suure osa oma ajast, kuid alati ei pruugi see olla turvaline paik. Tööl võivad meid varitseda nähtamatud ohud – kantserogeenid ehk ained, mis võivad tekitada vähki.

Oht võib varitseda ka juuksuritöökojas kemikaalides ja värvides.s
Oht võib varitseda ka juuksuritöökojas kemikaalides ja värvides.s Foto: pixabay

Paljud töötajad ei pruugi teadagi, et ka neil võib oma töökeskkonnas olla kokkupuude kantserogeenidega ning ka näiliselt ohututel ametikohtadel võib olla varjatud risk. Näiteks töötades trükikojas, kus töö võib olla tolmune ja käsitletakse erinevaid kemikaale või juuksurisalongis, kus tegeletakse mitmete erinevaid kemikaalide ja värvidega.

Sel aastal valminud tervise arengu instituudi (TAI) uuringust selgus, et Eestis diagnoositakse aastas keskmiselt 776 vähijuhtumit, mida võib seostada töökeskkonna riskiteguritega. Kui näiteks asbestiga töötamisel selgus suurem seos kopsuvähi juhtumitega, siis üllatusena selgus uuringust ka näiteks see, et vahetustega või öötöö võib suurendada rinnavähki haigestumise riski.

Kõige ohtlikumad ongi tihti just nähtamatud ohud meie ümber. Siinkohal on teadlikkuse tõstmine ja ennetamine parim viis enda ja teiste tervise kaitsmiseks kantserogeenide mõju eest. Vähk on salakaval haigus, mis hiilib ligi vaikselt ja aeglaselt, mistõttu on oluline juba varakult ennetada. Kõrgustes töötades on ju iseenesestmõistetav, et enda kaitsmiseks tuleb kiiver pähe ja rakmed selga panna, aga vähiriski on inimestel tihti keerulisem tajuda.

Teadlikkuse suurendamiseks kutsub tööinspektsioon kõiki tasuta teavitusüritusele „Nähtamatu oht tööl – kutsevähist Eestis“, kus räägitakse vähiennetusest töökeskkonnas. Üritus toimub Tallink SPAs (Sadama tn 11a, Tallinn) 30. augustil kell 9.30.

NB! Kohtade arv on piiratud. Registreeri üritusele siin.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255