TRK 1140x140 ee gif
16.09.2016 Reede

Tööinspektsioon: väikepoodides on enim probleeme puhkepausidega

Inspektorid kontrollisid kauba paigutust ja selle teisaldamist, liikumisteede korrasolu ning jälgisid töötajate teadlikkust ohututest töövõtetest
Inspektorid kontrollisid kauba paigutust ja selle teisaldamist, liikumisteede korrasolu ning jälgisid töötajate teadlikkust ohututest töövõtetest PM

Tööinspektsioon tuvastas väikekauplusi kontrollides, et kõige rohkem tekib seal probleeme puhkepauside, liikumisteede korrasolu ja töötajate tervisekontrolliga ja isikukaitsevahendite kasutamisega.

Väikeste maapoodide koormus kasvab suvekuudel, eriti pühade ja suurürituste ajal. Seepärast kontrollis inspektsioon väikepoodide töötajate töökoormust suvel, kui kaupa ning kliente on tavapärasest märksa rohkem. Kokku vaadati üle 113 väikekauplust, teatas inspektsioon pressiteate vahendusel.

Inspektorid kontrollisid kauba paigutust ja selle teisaldamist, liikumisteede korrasolu, mõõtsid töökoha temperatuuri ning jälgisid töötajate teadlikkust ohututest töövõtetest.

Tuvastati 571 rikkumist, valdavalt jäi rikkumiste arv ühes kaupluses alla kümne. Vaid kahes kaupluses ei leitud ühtegi rikkumist.

Üle pooltel juhtudest polnud tööandja andnud vajalikke tööjalanõusid. Paljudes kauplustes oli probleeme liikumisteedega, kuhu ladustati kaubakaste. Sage probleem oli ka põrandate olukord, kus põrandad olid ebatasased, auklikud, konarlikud, teel vedelesid lahtised juhtmed või olid põrandaplaadid lahti. Veerandil juhtudel ei olnud tööandja juhendanud, kuidas raskusi käsitsi tervist säästvalt teisaldada. Samuti polnud ligi pooltel juhtudel töötajaid saadetud tervisekontrolli.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul võib olukorraga väikepoodides üldiselt rahule jääda, küll aga tekitab muret töötajate tervisekontroll ja õigete töövõtete kasutamine.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes