23.02.2015 Esmaspäev

Tööinspektsioon teostab märtsis kaubandusettevõtete sihtkontrolli

Märtsis 2015 alustab Tööinspektsioon tavapärase kaubandusasutuste sihtkontrolliga, milles keskendutakse peamiselt töötajate töötingimustele, riskianalüüsi ning tervisekontrolli korraldusele, töötajate juhendamisele, isikukaitsevahendite ning tööriiete nõuetele vastavusele ning töötajate töö- ja puhkeaja korraldusele.

Silja Soon, töötervishoiu järelevalve talituse juhataja
Silja Soon, töötervishoiu järelevalve talituse juhataja Foto: Tööinspektsioon

Tööinspektsioon saatis sel aastal eelteate välja Selver AS-le nende kauplustes läbiviidavate sihtkontrollide kohta. Tööinspektsiooni töötervishoiu järelevalve talituse juhataja Silja Soon selgitab, et sihtkontrolli eelteate saatmise peamine eesmärk on anda ettevõttele võimalus vaadata põhjalikult üle tööohutuse, töötervisehoiu ja töösuhete nõuete täitmine, kui mitte varem, siis sellel hetkel kui Tööinspektsiooni sihtkontrolli eelteate saavad. Tööinspektsiooni ainus eesmärk ei ole rikkumisi kaardistada, vaid neid ka ennetada.

Sihtkontrolli viivad läbi Tööinspektsiooni töötervishoiu järelevalve talituse töötervishoiu  tööinspektorid vähemalt 30-s Selver AS kaupluses üle Eesti.

Sihtkontrolli kokkuvõte avaldatakse aprillis 2015.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference