06.06.2023 Teisipäev

Tööinspektsioon: rasedatele tuleb tagada tööturul võrdne kohtlemine

Tööinspektsioon tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku loobuda plaanitavast ravikindlustuse seaduse muudatusest, millega tööandja peab ka rasedatele maksma kergemale tööle üleviimise puhul palka vähemalt 50 protsendi ulatuses.

Tööinspektsiooni vaates on tarvilik tagada rasedatele võrdsed võimalused tööelus osalemiseks.
Tööinspektsiooni vaates on tarvilik tagada rasedatele võrdsed võimalused tööelus osalemiseks. Foto: pixabay

Tööinspektsioon leiab, et kuna rasedad on võrreldes teiste töötajatega ebavõrdses olukorras, siis on vajalik nende erinev kohtlemine, et tagada neile võrdsed võimalused tööelus osalemiseks. 

„Rasedate ja emapuhkusel olevate töötajate võrdse kohtlemise tagab see, kui neile antakse võrdne võimalus tööturul võimalikult kaua osaleda. Kui rase töötaja ei ole võimeline 50-protsendilise koormusega ehk vähemalt poole kohaga töötama, siis peab muudatuse kohaselt tööandja rasedale töötajale sisuliselt rohkem maksma, mistõttu suureneb risk, et tööandjad ei nõustu rasedale kergema töö tegemise võimalust andma ja rasedad peavad jääma pikemaks ajaks koju,” põhjendas tööinspektsiooni peadirektor Kaire Saarep plaanitavast seadusemuudatusest loobumist.

Lisaks märkis tööinsepktsioon, et kokkuhoid tervisekassa jaoks oleks antud muudatuse tegemisega marginaalne.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255