23.05.2014 Reede

Tööinspektsioon leidis ehituse sihtkontrolli käigus 161 rikkumist

Neljapäeval viis tööinspektsioon läbi üle-eestilise ehitusplatside sihtkontrolli, mille käigus kontrollisid 19 inspektorit 64 ehitusobjekti, 161-st tuvastatud rikkumisest 44 olid nii ohtlikud, et tuli töö peatada või töövahendi kasutamine keelustada.

Tööinspektsioon leidis ehituse sihtkontrolli käigus 161 rikkumist
Tööinspektsioon leidis ehituse sihtkontrolli käigus 161 rikkumist Foto: Reuters

Töö peatati 19 korral, kuna tuvastati elule ohtlik töö kõrgustes. Pea veerand kogu rikkumistest olid seotud nõuete rikkumistega kõrgustes töötamisel või ei vastanud kõrgtööks ettenähtud töövahendid nõuetele, teatas tööinspektsioon.

Töö peatati 13 juhul, kuna töötajad ei kasutanud isikukaitsevahendeid, mitmel korral ka katusetööde tegemisel. Katusetöödel ilma ohutusvöö või -rakmeteta töötamine on üldjuhul lubatud vaid juhul kui on nõuetekohaselt katusele paigaldatud allakukkumist takistavad kaitsepiirded. Tööde teostamine peab olema läbimõeldud ja toimuma soovitatavalt tööandja määratud isiku kontrollimisel.

Tööinspektsiooni tööohutuse peaspetsialisti Indrek Avi sõnul tuleb katuselt kukkumise ohu kõrvaldamiseks piirata katuseääred, ka lühiajalisi töid võib teostada ainult isikukaitsevahenditega nagu kaitserakmed ja turvaköis. "Kiivri kandmine on kohustuslik kõikjal ehitusplatsil, kus on peavigastuse oht. Muudes kohtades määrab kiivri kandmise kohustuse peatöövõtja," selgitas Avi.

Neljapäeval ehitusobjektil järelvalvet vaatlemas käinud tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul kohtas ta hirmutavat suhtumist tööohutusse. "Ei tööandja esindaja ega ka töötajad ei saanud aru, miks tuleb järgida tööohutuse reegleid, miks on isikukaitsevahendite kasutamine oluline. Reeglid ei ole mõeldud kellegi kiusamiseks, vaid ikka selleks, et hommikul tööle minnes sama tervelt ka õhtul saaks koju minna."

Maripuu lisas, et töösuhtel on kaks poolt ning hea ja toetav töökeskkond vajab mõlema panust.

Avi sõnul on jätkuvalt probleemiks ka olmetingimused. "Eilse kontrolli käigus tuvastati 11 ehitusplatsi, kus ei olnud tagatud olmeruumide olemasolu. Mitmel platsil ei olnud töötajatele loodud pesemis- ega einestamisvõimalust. Mõni ehitusettevõtja ei olnud töötajatele taganud riietumiseks ega nende kuivatamiseks ruume."

Vaid seitsmel ehitusplatsil ei tuvastatud ühtegi rikkumist.

2013. aastal toimus ehitussektoris 361 tööõnnetust, millest kuus lõppes surmaga. Sellel aastal on ehitussektoris juhtunud 101 tööõnnetust, millest kolm on lõppenud surmaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference