28.02.2020 Reede

Tööõnnetusest lintsaega

Töö kirjeldus: Soojustatud seinapaneelide valmistamiseks tuli soojustusplaate lõigata sobivasse mõõtu. Seda tööd tehti statsionaarsel lintsaepingil.

Kiirustamist eelistati ohutusele.
Kiirustamist eelistati ohutusele. Foto: Pixabay

Mis juhtus: Töötaja hoides mõlema käega soojustusplaadist kinni ja lükkas seda saelindi suunas. Enne lõikamise lõppu tõusis soojustusplaadi töötaja poolne ots ootamatult ülespoole ja seetõttu liikus seda kinni hoidnud töötaja käsi vastu saelinti.

Miks juhtus: Plaadi otsa ülestõusmise põhjustas ilmselt plaadi klaaskiupõhise kattekihi mitte läbilõikamine vaid kaasahaaramine saehammaste poolt.

Lintsaepingil oli reguleeritav osa, mis on korraga nii saelindi juhik kui ka kaitsepiire, mille abil vältida võimalikku kokkupuudet liikuva saelindiga. Selline osa tuleb saagimise eel lasta võimalikult saetava materjali lähedale ja see välistab käe sattumise vastu saelinti saetava materjali kohal. Soojustusmaterjali saagimiseks seda ei tehtud ja tööõnnetuse ajal sattuski töötaja käsi vastu saelinti materjali kohal.

Kannatanu öeldud põhjus, miks kaitsepiiret allapoole ei reguleeritud, oli paraku tüüpiline – see võtab aega. Seega saab öelda, et kiirustamist eelistati ohutusele.

Allikas: Tööelu

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes