14.05.2018 Esmaspäev

Tamsar: vähenenud töövõimega inimeste kaasamine ei lahenda probleemi

Eesti Töötukassa nõukogu esimees ja Eesti Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar ütles oma vastuses vähenenud töövõimega inimeste esindusühingute pöördumisele, et pensionäride ja puuetega inimeste suurem kaasamine tööturule ei lahenda tööjõupuuduse probleemi.

"Mis on oluline - ei ole olemas ühte või teist lahendust, mis lahendaks kõik rahvastiku probleemid. Ei saa eeldada, et sündivuse toetamine üksi lahendaks probleemi, samuti kõigi võimalike vähenenud töövõimega inimeste tagasi toomine tööturule. Niisamuti ei sa saa eeldada ka seda, et kogu meie probleem oleks lahendatav ainult sisserändega," kirjutas Tamsar.

"Vähenenud töövõimega inimeste suurem kaasatus on tööandjate jaoks olnud alati oluline osa tööjõupuuduse lahendamisel. Siin on tööandjad koos valitsusega ja töötajate organisatsioonidega juba ka teinud samme inimeste paremaks kaasamiseks. Aga nagu ka eakate puhul, on siin kvalifikatsiooniküsimus otsustava tähtsusega," lisas tööandjate esindaja.

Eesti Kurtide Liidu, Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu, MTÜ Händikäpp, Eesti Raudteelaste Ametiühingu ning Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu esindajad saatsid 10. mail Tamsarile avaliku pöördumise, milles kritiseerisid tema seisukohti ning küsisid, miks ei arvesta Tamsar Eestis nappivast tööjõust rääkides vähenenud töövõimega inimestega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes