11.10.2023 Kolmapäev

Septembris teatas kollektiivsest koondamisest 16 tööandjat

Töötukassa sai tänavu septembris 16 tööandjalt esmase kollektiivse koondamisteate, mis puudutavad kokku 457 töökohta, suurimad koondamised neist on kavas töötlevas tööstuses ning veonduse ja laondusega tegelevates ettevõtetes.

Kokku on sel aastal üheksa kuuga esmase koondamisteate esitanud 99 tööandjat, koondamisteate on saanud 3120 töötajat.
Kokku on sel aastal üheksa kuuga esmase koondamisteate esitanud 99 tööandjat, koondamisteate on saanud 3120 töötajat. Foto: Töötukassa

Koondamisteadete ja ka võimalike koondatavate arv on tõusnud nii kuu- kui aastavõrdluses: augustis esitati 10 esmast kollektiivse koondamise teadet, mis puudutavad kokku 260 töökohta, mullu septembris esitati teateid aga vaid viis, 67 töökoha osas, selgub töötukassa statistikast. 

"Kui võrrelda varasemaid kuid, siis tuli tänavu septembris rohkem koondamisteateid kui teistel kuudel. Õnneks ei ole aga koondamised nii suured kui näiteks koroona ajal. Seega võib öelda, et koondamised on sagenenud, esialgu pole aga ületatud tänavust rekordkuud koondatavate arvu mõttes – aprillis kadus kollektiivsete koondamiste tõttu üle 600 töökoha," ütles töötukassa kommunikatsioonijuht Annika Koppel​​​​.

Suurimat arvu töötajaid puudutava koondamisteate esitas septembris maksu- ja tollitehnoloogia idufirma Eurora Solutions, kes tahab Eestis koondada 80 töötajat. 70 töötajat puudutava koondamisteate esitas tööstusettevõte Stora Enso Eesti, hulgi- ja jaekaubanduses tegutsev Studio Moderna esitas koondamisteate 63 töötaja osas. Paldiski Sadamas veonduse ja laondusega tegelevad Dekoil ja Palsteve plaanivad koondada 48 ja 43 töökohta. 

"Kuna kõik koondamised pole kollektiivsed, siis vaatame tähelepanelikult ka seda, kui palju inimesi, kes arvele tulnud, on viimasest töökohast koondatud. Septembris oli see number 1150 ja nad moodustasid kõikidest uutest registreeritud töötutest 13 protsenti. See protsent on umbes selline viimastel kuudel püsinud. Võrreldes 2021. ja 2022. aasta septembriga on tänavu aga nii koondatute arv kui protsent suurem," selgitas Koppel.

Kokku on sel aastal üheksa kuuga esmase koondamisteate esitanud 99 tööandjat, koondamisteate on saanud 3120 töötajat. Terve eelmise aasta jooksul esitas 112 tööandjat koondamisteate 3418 töötajale. 

Enim on sel aastal koondamisteateid saanud töötlevas tööstuses töötajad, 1087. Veonduse ja laonduse sektoris on esmase koondamisteate saanud 787 töötajat, haldus- ja abitegevuste sektoris 413 töötajat, info ja side valdkonnas 245 töötajat ja haridusvaldkonnas 203 töötajat. Vähim koondamisteateid on alates jaanuarist esitatud põllumajanduse, metsanduse ja kalapüügi sektoris – vaid 13. Finants- ja kindlustustegevuses on esmase koondamisteate sel aastal saanud 17 töötajat. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference