11.09.2015 Reede

Seeder: regionaalsed töökohad ja kaugtöö peaks olema riigi prioriteet

Riigikogu aseesimehe Helir-Valdor Seederi hinnangul on Eesti riikluse ja majanduse jätkusuutliku arengu eelduseks demograafilise olukorra parandamine nii linnades kui maal ning seetõttu peaks valitsuse prioriteetideks saama regionaalsed töökohad ja kaugtöö.
Helir-Valdor Seeder, Riigikogu aseesimees
Helir-Valdor Seeder, Riigikogu aseesimees Foto: PM

"Eesti tööjõuturg peab motiveerima Eesti inimest, regionaalsed töökohad ja kaugtöö võimaluste loomine peavad saama valitsuse poliitika prioriteetideks. Ainult seeläbi on võimalik väljarännet vähendada ja demograafilist olukorda parandada," ültes Seeder pressiteate vahendusel.

"Kui meie peredes ei sünni piisavalt lapsi, siis ei ole võimalik edukalt arendada majandust ega kultuuri. Ükski reform ega töömigratsioon, sealhulgas Euroopa Liidu (EL) tööjõu vaba liikumine, ei asenda sündimata lapsi," märkis Seeder.

Seeder lisas, et Eesti riikluse, kultuuri ja majanduse jätkusuutliku arengu eelduseks on demograafilise olukorra parandamine ja tasuvate töökohtade olemasolu nii linnades kui maapiirkondades.

Riigi- ja omavalitsusjuhid ning ettevõtjad arutlevad 11.septembril II Vooremaa konverentsil riigi- ja haldusreformi üle. Samuti keskendutakse taristu arendamisele ja korrashoiule, olukorrale põllumajanduses ning puudutatakse pagulaste temaatikat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!