06.06.2018 Kolmapäev

SEBE Pärnu ja Tartu linnaliinide bussijuhtide palk kasvab 10 protsenti

SEBE ja Transpordi Ametiühing allkirjastasid 1. juunil värske kollektiivlepingu ja palgakokkuleppe, millega tõuseb SEBE Pärnu ja Tartu linnaliinide bussijuhtide uueks aastaks 10 protsenti, teatas transpordi ametiühing.

Sõlmitud kokkuleppe kohaselt teenivad SEBE Tartu ja Pärnu linnaliinide bussijuhid alates 1. juunist normtundide juures vähemalt 970 euro suurust kuupalka, millele lisanduvad seaduses ette nähtud lisatasud, seisis pressiteates.

Teate järgi toob tuleva aasta jaanuar toob kaasa täiendava töötasu tõusu, mis tervikuna 1,5-aastasest kokkuleppest tõstab bussijuhtide palka sõltuvalt teeninduspiirkonnast kuni 10 protsenti võrreldes hetkel kehtinud palgatasemega. Uuest aastast on miinimumtasu 990 eurot kuus.

Kollektiivlepingu allkirjastamine paneb punkti pikalt kestnud läbirääkimistele, mille tulemusel on nii ametiühingu kui ka tööandja poolsete kompromisside teel jõutud mõlemat osalist rahuldavale kokkuleppele ning töörahu tagamisele.

SEBE juhatuse liige Üllar Kaljuste on rahul, et kokkuleppele jõuti läbirääkimiste tulemusel. "SEBE jaoks on oluline, et bussijuhid teeniksid töö eest väärilist tasu. Muudatusega oleme jõudsalt jõudmas oma palgatasemega ka Eesti piirkondlike  keskmiste töötasudele tasemele. Nii sel kui tuleval aastal rakenduvad palgatõusud viivad töötasud kuni 10 protsenti kõrgemaks, mis on pea poole aasta kontekstis märgatav tõus," sõnas Kaljuste.

Samas Eesti Vabariigis kehtiva bussisektori raamlepingu valguses kopeerib eelnimetatud palgakasv raamlepingus kehtestatud pikemat visiooni sektori palgatõusust tervikuna.

SEBE juhatuse esimehe Kalle Voogla sõnul loodab ettevõte, et planeeritavad palgatõusud suurendavad huvi bussijuhi ameti vastu. "SEBE on andnud olulise panuse bussijuhtide järelkasvu koolitamisele. Alates 2013. aastast on SEBE järjepidevalt korraldanud tasuta D-kategooria bussijuhi koolitusi, mis annab võimaluse bussijuhi ametist huvitatule omandada amet ning tagada ka pikaajaline töökoht ettevõttes."

Voogla sõnul planeeritakse D-kategooria koolitusprogrammidega jätkata juba lähitulevikus.

Transpordi Ametiühingu juhatuse esimees Üllar Kallas tõdes, et lisaks headele töötingimustele Pärnu ja Tartu bussidepoodes vajavad bussijuhid töötasu, mis oleks kooskõlas neil lasuva vastutuse ja pingelisusega.

"Tänases turusituatsioonis peavad kõik osapooled tegutsema viisil, et meil oleks bussijuhte ka homme ja ülehomme. Ennetamaks tõsisemaid probleeme, vajab kogu bussisektor olulist palgakorrektuuri, sest bussijuhtide vanus on liikunud kriitilise piirini, kus pea 80 protsenti bussijuhtidest on vanemad kui 51 aastat. Ülaltoodu valguses on igati teretulnud SEBE ja töötajate vahel sõlmitud kollektiivleping ning sellest tulenev bussijuhtide palgatõus," lisas Kallas.

SEBE ja Transpordi Ametiühingu kollektiivleping kehtib kuni 2019. aasta lõpuni. Tänavu 1. juunist rakenduv palgatõus puudutab SEBE Pärnu ja Tartu linnaliinide 213 bussijuhti, tuleva aasta alguses tõuseb töötasu SEBE ligi 270 töötaja suurusel bussijuhtide meeskonnal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!