03.09.2013 Teisipäev

Pakutavad palgad on aastaga suurenenud 24 protsenti

Tööportaali CV Keskus palgauuringust selgus, et tööandjad pakkusid tänavu teises kvartalis 24,4 protsenti kõrgemat palka kui eelmisel aastal samal perioodil.

Pakutavad palgad on aastaga suurenenud 24 protsenti
Pakutavad palgad on aastaga suurenenud 24 protsenti Foto: PM

Tänavu teises kvartalis tööpakkumistesse sisestatud keskmine palgapakkumine oli 963 eurot, mis on 24,4 protsenti suurem kui möödunud aasta teises kvartalis ning 13,4 protsenti suurem võrreldes tänavu esimese kvartaliga, teatas portaal.

Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga on töötajate palgaootused suurenenud 7,2 protsenti, samas kui keskmine brutopalk on suurenenud 8,5 protsenti. Palgaootuste ja palgapakkumiste erinevus on vähenenud möödunud aasta 27 protsendilt 9,6 protsendini.

"Üha rohkem ettevõtteid on sunnitud tööjõupuuduse tõttu palkasid tõstma, kuna vastasel korral ei ole võimalik enam olemasolevaid töötajaid kinni hoida, rääkimata uute töötajate värbamisest," kommenteeris palgauuringu tulemusi CV Keskuse tegevjuht Paavo Heil.

"Nii tänavu teises kvartalis oluliselt kasvanud keskmine brutopalk kui ka ligi kolm korda kiirema tempoga suurenenud palgapakkumiste keskmine näitavad selgelt, et käimas on tõsine palgaralli," lisas ta.

Kuigi pakutav keskmine palk vastab juba peaaegu reaalsele brutopalgale, ei ole see Heili sõnul paljudel juhtudel siiski piisav, et leida omale vajalikku tööjõudu. "Viimase poole aasta jooksul ongi märgata, et töötajate leidmiseks ja ettevõtte atraktiivsuse suurendamiseks panustatakse oluliselt rohkem kui varasemalt," ütles ta.

Heil lisas, et mitmed uuringudki on näidanud, et iga tööandja kuvandi loomisse ehk niinimetatud employer brandi investeeritud euro teenitakse mitmekordselt tagasi selle tõttu vähenenud palgakulu arvelt.

CV Keskus kogub palgastatistikat pidevalt nii tööpakkumistesse sisestatud palgapakkumistest kui CV-desse sisestatud palgasoovidest. Kokku on CV Keskuse palgastatistika aluseks olevas andmebaasis sisestatud üle 60 000 palga. Käesoleva aasta teise kvartali andmed põhinevad 1546 tööandja palgapakkumistel ning ligi 3000 tööotsija palgasoovidel.

Statistikaamet avaldas reedel teise kvartali palgastatistika, mille järgi palgad on Eestis aastaga kasvanud 8,5 protsenti. Keskmine brutokuupalk oli 2013. aasta teises kvartalis 976 eurot, olles veidi kiirema keskmise kuupalga aastakasvuga kui esimeses kvartalis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255