30.12.2020 Kolmapäev

Millistes sektorites plaanitakse lähikuudel värvata enim töötajaid?

CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri poolt korraldatud tööturu-uuringust selgusid tööandjate värbamisplaanid lähikuudeks. Tööandjatelt küsiti uuringus, kas ettevõttesse kavatsetakse lähiajal võtta tööle uusi töötajaid või luua uusi töökohti. Missugune on hetkel tööpakkumiste arv erinevates valdkondades ja millistes sektorites on tööandjatel kõige julgemad värbamisplaanid?

Kaubanduses on värbamisplaanid pea pooltel tööandjatel.
Kaubanduses on värbamisplaanid pea pooltel tööandjatel. Foto: pixabay

Vaatamata tööturgu ootamatult mõjutanud kriisile, on tänaseks aktiivsete tööpakkumiste arvud, võrreldes eelmise aasta sama ajaga, praktiliselt taastunud. Kõige paremas seisus on hetkel infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni sektor, kus tööjõunõudlus on isegi kasvanud – seal leidub 14% rohkem tööpakkumisi kui eelmisel aastal samal ajal.

Samuti on tööpakkumiste arvud taastunud ligilähedaselt kriisieelsele tasemele ka tööstuse- ja tootmise-, mehaanika- ja tehnika-, tervishoiu-, ehituse- ja kinnisvara-, finants- ja panganduse- ning ka turunduse valdkondades.

Endiselt on aga tööjõunõudlus tunduvalt madalam erinevatel teenindusega seotud ametikohtadel, mistõttu on ka konkurents ühe teenindusvaldkonna ameti nimel suurem kui möödunud aastal samal ajal.

Värbamist veavad riigisektori tööandjad

Kõige enam on personaliotsingutele avatud riigisektor, kus tervelt 62% tööandjatest plaanib järgnevate kuude jooksul värvata uusi töötajaid.

Lisaks on keskmisest suuremate värbamisplaanidega ka töötleva tööstuse- (60%), infotehnoloogia- ning telekommunikatsiooni- (58%) ja ka haridussektori (54%) tööandjad.

Kaubanduses on värbamisplaanid pea pooltel (48%) tööandjatel, mis loodetavasti leevendab antud valdkonnas ka konkurentsi ametikoha leidmise nimel.

Kõige vähem on aga uute töötajate värbamisele hetkel avatud transpordi-, logistika- ja laondusvaldkonna tööandjad, kellest enamik plaanib minna uuele aastale vastu olemasolevate töötajatega ning pisut vähem kui viiendik (18%) soovib palgata lisatööjõudu.

Positiivseks märgiks võib lugeda seda, et personaliotsingutega kavatseb lähikuudel alustada ka 37% majutuse, toitlustuse ja turismiga seotud tööandjatest ning 39% ehituse- ja kinnisvarasektori tööandjatest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!