14.07.2014 Esmaspäev

Maksuamet plaanib sel nädalal kontrollida 250 firma töötamisi

Maksu- ja Tolliamet (MTA) plaanib käesoleval nädalal kontrollida töötajate registreerimist ja rikkumiste tuvastamisel ka menetlust alustada 250 ettevõttes.

Maksuamet plaanib sel nädalal kontrollida 250 firma töötamisi
Maksuamet plaanib sel nädalal kontrollida 250 firma töötamisi Foto: PM

Alates sellest nädalast jätkab MTA töötamise registreerimise kohustuse täitmise kontrollimist ning käesoleval nädalal on plaanis viia kontroll läbi 250 äriühingus. Kontrollitavad ettevõtted valitakse riskianalüüsile tuginedes peamiselt suure ümbrikupalga maksmise riskiga tegevusvaldkondadest. Kui möödunud nädalatel tegeleti peamiselt nõustamisega, siis alates sellest nädalast alustab maksuhaldur registreerimata töötajate kohta ka menetlused, teatas amet sotsiaalmeedia vahendusel.

Kui tööandja jätab töötaja registreerimata, saab maksuhaldur rakendada sunniraha kohustuse täitmisele suunamiseks ning samuti alustada väärteomenetlust. Rahatrahvi ülemmäär registreerimiskohustuse täitmata jätmise eest on füüsiliste isikute puhul kuni 300 trahviühikut ehk 1200 eurot ja juriidiliste isikute puhul kuni 3200 eurot.

Töötamise registreerimise kohustus on kehtinud kaks nädalat. Kahe nädala jooksul on MTA ametnikud külastanud erinevaid üritusi, ehitusobjekte ja ettevõtteid eesmärgiga kontrollida, kas töötajad on registreeritud ning jagada informatsiooni töötamise registreerimise kohta. Ettevõtjad on töötamise registreerimise kohustuse üldiselt hästi vastu võtnud ning peamiselt on ameti hinnangul kuulda positiivseid kommentaare. Samuti ei ole esinenud ühtegi suuremat probleemi süsteemi töös.

Esimese kahe nädala jooksul läbi viidud kontrollide käigus tuli ette erinevaid olukordi: oli objekte, kus kõik töötajad olid ilusti registreeritud või kus leidus üksikuid registreerimata töötajaid. Kuid oli ka juhtusid, kus ligi viiendik töötajatest oli registreerimata.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!