21.03.2023 Teisipäev

Keemikute ametiühing: arstid keelduvad kutsehaiguse määramisest

Keemikute ametiühingu väitel ei ole töötajatel siiani võimalik psühhosotsiaalsetest ohuteguritest tulenevalt vormistada arstide juures kutsehaigust. 

Arstid keelduvad järjest kutsehaiguse määramisest.
Arstid keelduvad järjest kutsehaiguse määramisest. Foto: pexels

„Meie praktika näitab, et arstid keelduvad kutsehaiguse määramisest, sest väidetavalt puudub neil selleks pädevus ja kutsehaiguste kliiniku psühhiaatrid ka seda vastutust ei võta, et vältida vaidlustamisi tööandjate poolt,” tõdes keemikute ametiühingu juhatuse esimees Julia Leontjeva pöördumises tervise- ja tööminister Peep Petersonile.

Lisaks leiab keemikute ametiühing, et töötukassa peaks põhjalikumalt jälgima pakutavaid töökohti ja neis toodud tingimusi.

Tuleb vältida töökohtade pakkumist, kus tööandja pakub töötasuks vähem, kui on alampalk või on tööandja suhtes algatatud pankrotimenetlus või on juriidiline isik likvideerimisel,

mainis Leontjeva.

Veel soovitab keemikute ametiühing sotsiaalministeeriumil luua süsteem, kus oleks näha väljateenitud sooduspensioni staaž. „Analoogiana saab kasutada võimalust näha andmeid varem pensionile jäämisest, kui töötajal on 3-5 last,” märkis Leontjeva. Samuti tegi ametiühing ettepaneku luua süsteem, kust töötaja saaks näha oma töötuskindlustusstaaži, mis on vajalik töötuna registreerimisel, et töötaja teaks, millisele hüvitisele on tal õigus.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255